Понад 80 із 90 присутніх на Саміті миру держав підписали або стали співавторами спільного комюніке, зазначила президентка Швейцарії Віола Амгерд під час пресконференції за результатами першого Саміту миру у Бюргенштоку.
«З 90 присутніх держав 84 підписали або стали співавторами спільного комюніке. Це велика кількість, і вона включає в себе країни, які не тільки є країнами Заходу чи прозахідними. Це також країни Африканського континенту і країни Латинської Америки. Тому я переконана, що це – хороший результат», – сказала Амгерд.
Вона додала, що країни, які не підписали декларацію зараз, «також підкреслювали, що ця конференція була важливою і що такі платформи потрібні».
«Але в цілому я отримала багато позитивних відгуків від усіх учасників за те, що ця платформа була запропонована для обміну досвідом», – додала президентка Швейцарії.
Вона підкреслила, що конференція пройшла на «високому рівні» і «здобула широку підтримку», й атмосфера була «хорошою».
«Ми обговорювали серйозну тему, і все ж атмосфера була дуже доброю, позитивною, як на мене. Всі оцінили той факт, що ми змогли спокійно обговорити цю тему з такою великою кількістю глав держав і міністрів. Це було дуже високо оцінено», – заявила Амгерд.
За її словами, представництво також було «дуже хорошим».
«Понад 90 країн з різних континентів, а також міжнародні організації. Я думаю, що це – хороший результат, якого ми тут досягли», – зауважила президент.
15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.
80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.
Форум