Доступність посилання

ТОП новини

Рубіо заявив, що на поступки доведеться піти «як РФ, так і українцям»



Трамп балотувався з обіцянкою швидко закінчити війну в Україні, яка триває майже три роки, що викликало занепокоєння, що він змусить Київ поступитися територією
Трамп балотувався з обіцянкою швидко закінчити війну в Україні, яка триває майже три роки, що викликало занепокоєння, що він змусить Київ поступитися територією

Обраний президентом США Дональдом Трампом кандидат на посаду головного американського дипломата Марко Рубіо заявив, що «нереально» вірити в те, що Збройні сили України можуть відкинути російські війська на лінії, які були до вторгнення, і що Києву доведеться піти на поступки Москві, щоб покласти край війні, спровокованій повномасштабним вторгненням Росії.

«Україна не зможе повернути людей туди, де вони перебували напередодні вторгнення. Просто з огляду на динаміку чисельності», – заявив сенатор Марко Рубіо законодавцям під час слухань у Сенаті 15 січня, присвячених затвердженню його кандидатури.

Трамп балотувався з обіцянкою швидко закінчити війну в Україні, яка триває майже три роки, що викликало занепокоєння, що він змусить Київ поступитися територією – принаймні тимчасово – Москві. Наразі Росія контролює близько 20 відсотків території України.

За даними американської розвідки, з моменту початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Росія втратила понад 700 тисяч солдатів пораненими і загиблими. Україна також зазнала втрат, які обчислюються сотнями тисяч.

Рубіо сказав, що набагато менше населення в Україні порівняно з Росією означає, що вона не може витримати таких втрат у живій силі.

«В Україні не закінчуються гроші, у неї закінчуються люди», – заявив він.

Читайте також: Каллас: рішення щодо України не може бути досягнуто без України

За його словами, заявлена адміністрацією Байдена політика підтримки України «стільки, скільки буде потрібно», «не є реалістичною або розсудливою позицією».

Сенатор від Флориди також заявив, що «доведеться піти на поступки як Російській Федерації, так і українцям».

Рубіо не став вдаватися в подробиці щодо потенційних поступок і сказав, що досягти мирної угоди буде складно.

«Це буде нелегка справа... вона вимагатиме сміливої дипломатії», – сказав він.

Водночас, як пише «Голос Америки», Джейк Салліван та Майк Волц, радники з національної безпеки нинішнього та наступного президентів США не згадали про війну Росії проти України серед головних викликів для національної безпеки США.

Під час дискусії у Вашингтоні 14 січня, що символічно знаменувала передачу влади від представників адміністрації Джо Байдена, радники президентів окреслили головні виклики зовнішньої політики, з якими стикаються США на перехідному етапі.

Попри дружню атмосферу, дискусія показала розбіжності між баченням головних загроз представниками різних адміністрацій. Зокрема, за словами Саллівана, головною довгостроковою проблемою безпеки для США є Китай. Натомість номінований на посаду радника з нацбезпеки Майк Волц заявив, що головним викликом національній безпеці він бачить ситуацію на кордоні з Мексикою.

Новообраний президент США під час передвиборчої кампанії заявляв, що може припинити конфлікт в Україні впродовж 24 годин після вступу на посаду. Тепер він каже, що намагатиметься це зробити упродовж пів року.

Нещодавно номінант майбутнього президента США Дональда Трампа на посаду спецпредставника з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що Трамп «не намагається щось дати Путіну чи росіянам, він насправді намагається врятувати суверенітет України».

Українські офіційні особи стурбовані тим, що будь-які поспішно організовані переговори можуть дозволити Росії утримати захоплену нею територію України, а також дадуть російським військам час на відновлення та реорганізацію.

Форум

XS
SM
MD
LG