Президент Росії Володимир Путін вніс до Державної думи, нижньої палати російського парламенту, проєкт поправок до конституції. Він додав згадування про Бога і запропонував закріпити поняття шлюбу як союзу чоловіка і жінки, повідомляють російські інформагенції з посиланням на спікера Держдуми В’ячеслава Володіна та депутата Петра Толстого.
«Російська Федерація, об’єднана тисячолітньою історією, зберігаючи пам’ять предків, що передали нам ідеали і віру в Бога, а також наступність у розвитку російської держави, визнає державну єдність, яка історично склалася», – навів цитату з поправок Володін.
Путін також запропонував закріпити в Конституції, що Росія є правонаступнице, Радянського Союзу, і заборонити будь-які дії або заклики спрямовані на відчуження частини території країни. Президент запропонував дати республікам можливість встановлювати національні мови як державні поряд з російським.
15 січня Путін виступив з посланням до Федеральних зборів, під час якого оголосив про плани внести зміни до конституції Росії. Зокрема, президент заявив про необхідність встановити пріоритет російської конституції над міжнародним законодавством, а також закріпити в основному законі країни статус і роль новоствореної Державної ради.
Опозиція побоюється, що Путін оголосив про зміни для того, щоб у 2024 році, коли закінчиться термін його президентських повноважень, очолити Держраду і, таким чином, залишитися при владі. Сам Путін це спростовує. Голосування громадян Росії щодо поправок заплановане на 22 квітня.