Росія почала тиск на професійну журналістику в Криму одразу після початку окупації, заявили в Міністерстві закордонних справ України. Заяву відомство оприлюднило з нагоди Дня журналіста 6 червня.
У МЗС у день професійного свята працівників медіа нагадали про порушення їхніх прав на окупованих територіях.
«На сьогодні незалежна журналістика на півострові повністю знищена як явище. В цих умовах виник феномен громадянського журналізму, коли звичайні люди з активною громадянською позицією взяли на себе виконання функцій ЗМІ, заповнюючи вакуум незалежного та неупередженого висвітлення ситуації на окупованому півострові», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Меморіал» визнав політв’язнями ще чотирьох кримчан – фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»
При цьому, додають у дипломатичному відомстві, активісти, які фактично виконують функції журналістів і висвітлюють репресії в Криму, самі зазнають переслідувань. Російська влада звинувачує їх у тероризмі, що загрожує тюремними термінами на понад 20 років.
«Наразі дев’ять громадянських журналістів незаконно утримуються в російських тюрмах, один перебуває під домашнім арештом. Це – Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов», – зазначають у МЗС.
Крім того, 10 березня в окупованому Сімферополі співробітники російської Федеральної служби безпеки затримали журналіста проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка.