Доступність посилання

ТОП новини

Росія: речниці Навального заборонили півтора року виходити з дому вночі та брати участь у мітингах


Кіра Ярмиш проходить у так званій «санітарній справі», яку було порушено після неузгодженої акції 23 січня на підтримку заарештованого Навального
Кіра Ярмиш проходить у так званій «санітарній справі», яку було порушено після неузгодженої акції 23 січня на підтримку заарештованого Навального

Суд в Москві присудив півтора року обмеження волі прессекретарці опозиціонера Олексія Навального Кірі Ярмиш. Про це вона повідомила у твітері. Прокуратура просила для Ярмиш два роки обмеження волі.

Обмеження, зокрема, передбачають заборону брати участь у мітингах, залишати житло після 22:00, змінювати місце проживання без повідомлення кримінально-виконавчої інспекції.

Кіра Ярмиш проходить у так званій «санітарній справі», яку було порушено після неузгодженої акції 23 січня на підтримку заарештованого Навального. У цій справі також соратниця Навального Любов Соболь отримала 1,5 року обмеження волі, а брат політика Олег Навальний – рік позбавлення волі умовно. Ще одномц соратнику Навального Миколі Ляскіну дали рік обмеження волі. У цій справі проходять також іще кілька осіб. Підозрювані вважають справу політичною, зокрема, з метою завадити їм в участі у кампанії з виборів до Держдуми.

Російський опозиціонер Навальний і Україна

Восени 2014 року Олексій Навальний у відповідь на запитання про статус Криму риторично запитав: «Крим – це бутерброд із ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати?». Він визнав, що Росія порушила міжнародне право, окупувавши український півострів, але заявив, що Крим «де-факто російський».

Згодом опозиціонер зазначав, що метафора з бутербродом не найбільш вдала, але вона встигла стати крилатою.

Хоча Навальний заявляв, що Росія захопила півострів незаконно, у 2015-му в інтерв’ю російській службі Радіо Свобода і «Голосу Америки» він сказав, що «питання Криму» не вдасться швидко вирішити. Політик пояснив це тим, що там нібито мешкає 3 мільйони людей із російськими паспортами. Виходом із ситуації тоді він назвав «чесний референдум», перед яким можливість агітувати матимуть українська влада і кримські татари.

Однак вже в 2017 році Навальний заявив, що «не бачить вирішення кримської проблеми», і цю проблему, на його думку, «не вирішить ані президент Путін, ані президент Навальний».

Читайте також: «Вражений бацилою російського шовінізму». Українські оглядачі про затримання Навального​

У 2017 році Навальний визнав, що в Україні воюють російські війська, і пообіцяв вивести їх в разі перемоги на президентських виборах 2018 року (до участі в яких зрештою не був допущений). Водночас він заявляв про необхідність надати жителям Донбасу амністію та гарантії захисту від репресій.

При цьому опозиціонер у коментарі DW називав тему України «периферійною» для внутрішньої російської політики, а її обговорення – хоч і важливим, але таким, «чого хоче Путін», аби нав’язувати свій порядок денний.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG