Доступність посилання

ТОП новини

Подали понад 1500 рапортів: у Генштабі та Міноборони розповіли, як працює електронне переведення для військових


«Сьогодні зареєстровано понад 1500 заявок. З них розглянуто 60%. І близько 50% на даний момент уже прийнято позитивних рішень по переведенню»,– Баргилевич
«Сьогодні зареєстровано понад 1500 заявок. З них розглянуто 60%. І близько 50% на даний момент уже прийнято позитивних рішень по переведенню»,– Баргилевич

Понад 1500 електронних рапортів про переведення у застосунку «Армія+» подали за кілька днів військовослужбовці. Про це під час брифінгу у Києві повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич.

Електронна функція переведення між різними частинами ЗСУ запрацювала 15 листопада.

«Сьогодні зареєстровано понад 1500 заявок. З них розглянуто 60%. І близько 50% на даний момент уже прийнято позитивних рішень по переведенню», – сказав Баргилевич.

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Катерина Черногоренко зазначила, що «експеримент дуже і дуже успішний», його будуть розвивати.

Нині, за її словами, заповнення такого рапорту займає у військових до 10 хвилин. Їм не потрібно отримувати погодження від комбрига, «кадровий центр сам спитає комбрига у випадках, коли це потрібно, чи відпускає він цього військовослужбовця, чи ні», каже заступниця міністра.

«Ми бачимо зараз, що позитивний статус приходить гарантовано протягом 72 годин. Зрозумійте, ми вперше даємо можливість військовому отримати в режимі дуже короткого часу зважену відповідь безпосередньо від Генерального штабу. Прибираємо всіх посередників, даємо цифровий інструмент і отримуємо позитивний результат», – пояснила заступниця міністра оборони.

«В постанові чітко прописані кейси, в яких ситуаціях військовослужбовець може перевестися. Це, наприклад, із бойової (частини – ред.) в бойову. Із бойової в тилову, наприклад, якщо є рішення ВЛК і так далі», – Черногоренко
«В постанові чітко прописані кейси, в яких ситуаціях військовослужбовець може перевестися. Це, наприклад, із бойової (частини – ред.) в бойову. Із бойової в тилову, наприклад, якщо є рішення ВЛК і так далі», – Черногоренко

Нову систему відзначив і сам міністр Рустем Умєров. За його словами, політика подання запиту на зміну місця служби «дозволяє мінімізувати бюрократичну тяганину і прискорює процес переведення».

Але щоб через переведення військових підрозділ не втратив боєздатності – передбачили запобіжники, пояснює начальник Генштабу ЗСУ.

«Є певні запобіжники. Вони виставлені для того, щоби певний підрозділ не втратив боєздатності і не міг перейти в такий стан, який не може виконувати бойові або свої спеціальні завдання. Всі питання і застереження виписані у відповідній постанові. І це все передбачається», – зазначив генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич.

Щоб укомплектованість бригад, які перебувають на лінії бойового зіткнення, не постраждала, одним із запобіжників є обмеження кількості переведень – «переведення можливо тільки один раз на рік», зазначила Катерина Черногоренко.

Також передбачені чіткі умови для переведення.

«В постанові чітко прописані кейси, в яких ситуаціях військовослужбовець може перевестися. Це, наприклад, із бойової (частини ред.) в бойову. Із бойової в тилову, наприклад, якщо є рішення ВЛК і так далі. Наприклад, ти не можеш перевестися з бойової в тилову частину. З очевидних причин, в нас війна, загострення і так далі. І ми дуже чітко комунікуємо, що зараз, на жаль, з бойової частини в тилову перевестися не можна, але ми пропонуємо ось такі варіанти, і військовий може вже ними оперувати, переписати рапорт. Наша задача, як каже пан міністр, не нашкодити армії, не нашкодити замислу головнокомандувача, начальника Генерального штабу, тому ми всі запобіжники заклали», – пояснила заступниця міністра.

12 листопада Кабмін схвалив постанову про запровадження механізму переведень між військовими частинами за ініціативою військовослужбовців. Президент Володимир Зеленський заявив, що механізм розроблявся у взаємодії громадянського суспільства, Міністерства оборони та Збройних Сил України, а переведення працюватимуть через застосунок «Армія+».

Читайте також: Сирський зустрівся з волонтерами, щоб обговорити інновації у війську та «консолідацію суспільства»

Про складність добровільних переведень у війську повідомлялось неодноразово. У липні на сайті Офісу президента була зареєстрована петиція щодо врегулювання майже неможливої на практиці процедури переміщення військовослужбовців між підрозділами Сил Оборони. Однак звернення не отримало необхідної для розгляду підтримки.

Форум

XS
SM
MD
LG