Рада безпеки ООН збирається 31 січня, щоб обговорити ситуацію довкола України.
Незважаючи на заяви Москви, що вона не має наміру починати нове вторгнення в Україну, останніми днями зросли побоювання нападу, що спонукало США і Велику Британію попередити про «руйнівні» економічні санкції проти Росії в разі ескалації.
Сполучені Штати заявили, що готові протистояти будь-якій «дезінформації», яку Москва висуватиме під час завідання.
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд наголосила в ефірі ABC TV 29 січня, що США й інші «голоси – єдині в закликах до росіян дати пояснення».
«Ми заходимо на зустріч готові вислухати їх, але ми не збираємося відволікатися на їхню пропаганду», – сказала вона про засідання Ради безпеки.
Росія, яка має право вето в Раді, ймовірно, спробує заблокувати засідання, ініційоване США. «Але Рада безпеки є єдиною. Наші голоси – єдині в заклику до Росії дати пояснення», – заявила Томас-Грінфілд.
З осені минулого року у ЗМІ почали з’являтися повідомлення з посиланням на дані розвідки про концентрацію російських військ на кордоні з Україною. США й інші країни Заходу припустили, що Москва готує військове вторгнення і почали надавати військову допомогу Україні.
Кремль ці заяви відкинув і зажадав від США і НАТО «гарантій безпеки», зокрема, не розширювати Альянс на схід. Представники Заходу заявляли, що на поступки в принципових питаннях не підуть.