На зустрічі 17 вересня президент Туреччини Реджеп Ердоган і президент РФ Володимир Путін домовилися про зняття торгових обмежень по всіх позиціях, за винятком томатів, передає російська служба Радіо Свобода.
Також російські державні агентства повідомляють про те, що сторони погодилися спростити візовий режим для низки категорій російських і турецьких громадян, в тому числі спеціалістів і бізнесменів.
Прогресу вдалося досягнути і в сирійському питанні, стверджує ТАСС, додаючи, що Москва і Анкара домовилися про створення зони деескалації в провінції Ідліб.
Як передає російське агентство Інтерфакс, Ердоган заявив, що Анкара і Москва домовилися спільними зусиллями очистити Ідліб від терористів, а також спільно патрулювати створювану там демілітаризовану зону.
«Туреччина і Росія скоординовано проводитимуть патрулювання цієї території (демілітаризованої зони в Ідлібі, - ред.)», - сказав він, додавши, що в ході переговорів була досягнута домовленість про те, що територію, яка знаходиться під контролем сирійської армії і опозиції, необхідно демілітаризувати.
«Опозиція, яка контролює ці території, продовжить залишатися там», - підкреслив турецький лідер.
На підсумковій прес-конференції Путін і Ердоган констатували, що відновлення російсько-турецьких відносин завершилося, вони повернулися до нормального стану.
Відносини двох держав сильно погіршилися після інциденту в листопаді 2015 року, коли турецькі війська збили російський літак Су-24. Фронтовий бомбардувальник був збитий ракетою «повітря-повітря», випущеної винищувачем F-16C ВПС Туреччини в районі сирійсько-турецького кордону на висоті близько 6000 метрів, і впав на території сирійської провінції Латакія. Екіпаж бомбардувальника катапультувався. Командир підполковник Олег Пєшков загинув.
Зустріч пройшла в російському Сочі 17 вересня – через 10 днів після того, як Ердоган, Путін та іранський президент Хасан Роугані не змогли досягти компромісу щодо Ідлібу. Президент Туреччини, яка підтримує повстанців, попереджав, що очікуваний наступ на провінцію може спровокувати «криваву бійню».
14 вересня голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив під час візиту до столиці Німеччини Берліна, що Москва надасть гуманітарні коридори, щоб дати цивільним можливість залишити регіон. Водночас він попередив, що Росія може продовжити авіаудари в Сирії «за потреби».
Сирійський уряд оголосив про плани масштабного наступу, щоб витіснити повстанців із Ідлібу.
Організація Об’єднаних Націй вважає, що до 900 тисяч людей змушені будуть покинути свої домівки у випадку наступу на Ідліб, у якому проживає близько трьох мільйонів людей.
В ООН і Держдепартаменті США також раніше заявляли, що побоюються гуманітарної катастрофи в Ідлібі в разі початку наступу.
Унаслідок війни в Сирії від 2011 року вже загинули понад 400 тисяч людей, мільйони залишилися без домівок.
Росія й Іран надали сирійському президенту Башару Асаду ключову підтримку в цьому конфлікті.