Православна церква України почала функціонувати в Словенії – про це повідомило місцеве посольство України.
На першому богослужінні був присутні посол Михайло Бродович.
«Сьогодні посол Михайло Бродович з дружиною, співробітники Посольства та представники української громади в Словенії відвідали першу Святу літургію святого Василя Великого, яка відслужилася в храмі святого Урха», – мовиться в повідомленні дипломатичної місії.
Згідно з ним, богослужіння провели протоієрей Василь Кучирка і словенський священик отець Алеш Томашевич.
Читайте також: Синод ПЦУ: «Оцінюйте кандидатів не за обіцянками, а за плодами їхніх справ»
Із повідомлення не ясно, в якому статусі відбулася ця подія.
Згаданий священнослужитель, протоієрей Василь Кучирка, до створення ПЦУ був настоятелем парафії колишньої УПЦ КП у столиці Словенії Любляні.
Тим часом томос про канонічну автокефалію, наданий ПЦУ Вселенським патріархатом, встановлює, що вона як помісна українська церква може діяти тільки в межах території України. ПЦУ, як мовиться в томосі, відповідно до його офіційного перекладу, з моменту свого створення «не може ставити єпископів чи засновувати парафії за межами держави; вже існуючі підкоряються, згідно з порядком, Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження в Діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української Держави». Така норма загальноприйнята у православному світі, хоча Російська православна церква її постійно порушує.
15 грудня 2018 року в Києві, у соборі Святої Софії відбувся об’єднавчий собор, на якому представники трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП.
6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.
ТАКОЖ НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ:
Епіфаній: вести переговори з митрополитом УПЦ (МП) Онуфрієм нереально
ПЦУ і РПЦ. Як Росія привласнювала історію церкви України
УПЦ (МП) у Криму благословляє окупантів на захист Росії і освячує їхню зброю