Представники територіальних центрів комплектування можуть перебувати на пунктах пропуску на кордоні з Україною, проте вони не беруть участь в заходах прикордонного контролю. Про це в ефірі Радіо Свобода (Свобода.Live) заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. Він зауважив, що представники ТЦК перебувають там для того, щоб допомогти працівникам прикордонної служби.
«В окремих пунктах пропуску, в окремі години можуть бути присутні представники територіальних центрів комплектування, але вони не беруть участі в заходах прикордонного контролю. Вони там перебувають для того, щоб допомогти прикордонникам у разі, якщо у нас виникають якісь питання щодо документів або інформації стосовно людей, які перетинають. Тоді ми можемо звернутися до тих представників територіальних центрів комплектування, які можуть перебувати в пунктах пропуску», – каже Демченко.
Речник додає, що повістки ж на пунктах пропуску «масово, відкрито чи не відкрито» не видають, оскільки участі в заходах прикордонного контролю представники територіальних центрів комплектування не беруть.
Якщо ж людина, яка перетинає кордон, подана у розшук до підрозділів Національної поліції України, що може відображатися, наприклад, в системі «Оберіг», то працівники прикордонної служби можуть звернутися до поліції, щоб вони доставили цю людину до територіальних центрів комплектування.
Читайте також: Військовозобов’язаним «треба оновити дані, щоб потім не було питань» – Костенко
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані – номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та email (за наявності). Це потрібно було зробити до 16 липня включно.
Як повідомляли раніше в ДПСУ, з 17 липня в пунктах пропуску при виїзді громадян за межі України у чоловіків віком від 18 до 60 років прикордонники перевірятимуть наявність військово-облікових документів.
Форум