Доступність посилання

ТОП новини

У Міноборони Польщі розкрили деталі проєкту «Східний щит»


Міністерство оборони Польщі 27 травня представило деталі проєкту «Східний щит»
Міністерство оборони Польщі 27 травня представило деталі проєкту «Східний щит»

Міністерство оборони Польщі 27 травня представило деталі проєкту «Східний щит», який передбачає зміцнення кордонів країни з Росією та Білоруссю.

«Національна програма стримування та оборони – це найбільша операція зі зміцнення східного флангу НАТО з 1945 року. Це стратегічна операція для безпеки Польщі», – наголосив міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Він додав, що це реалізує «три стовпи», на яких уряд хоче базувати безпеку Польщі: сила польської армії, сила в союзах і соціальній стійкості.

Косіняк-Камиш наголосив, що «для успішної реалізації проєкту необхідний багаторічний план розвитку інфраструктури», який включає «укріплення, різні типи бар’єрів, а також найсучасніші системи моніторингу повітряного простору за кожним параметром, на кожній висоті».

Заступник міністра національної оборони Цезарій Томчик заявив, що вартість проєкту «Східний щит» становитиме 10 млрд злотих (2,5 млрд доларів). Інвестицію мають співфінансувати з фондів ЄС і завершити до 2028 року.

«Нам потрібно захистити близько 700 кілометрів кордону, в тому числі 400 кілометрів з Білоруссю. Ми хочемо, щоб цей проєкт був реалізований негайно, він почнеться пізніше цього року. Ми хочемо, щоб цей проєкт був завершений до 2028 року», – зазначив Томчик.

За даними Міноборони, «реалізація програми «Східний щит» значно посилить опір держави військовим загрозам зі сходу, обмежить мобільність військ противника, забезпечивши при цьому більшу свободу дій та можливість виживання власних військ, а й цивільного населення».

18 травня стало відомо, що Польща інвестує в безпеку, передусім в безпеку східного кордону, 10 мільярдів злотих. Цей план національної оборони «Східний Щит» представив премʼєр Польщі у Кракові під час урочистостей з нагоди 80-ї річниці битви під Монте-Кассіно.

У березні Варшава заявила про посилення присутності військ на сході країни у прикордонних із Білоруссю та Росією, а також Литвою та Україною районах.

Від початку російського повномасштабного вторгнення уже кілька разів ракети, якими РФ атакувала Україну, заходили в повітряний простір Польщі − країна-члена НАТО.

Форум

XS
SM
MD
LG