Доступність посилання

У поліції повідомили про звільнення співробітників, імовірно причетних до втечі Комарницького з України


Колишній депутат Київської міської ради Денис Комарницький
Колишній депутат Київської міської ради Денис Комарницький

Департамент стратегічних розслідувань (ДСР) Національної поліції України повідомив про звільнення двох співробітників, імовірно причетних до втечі з України ексдепутата Київської міськради Дениса Комарницького, а також звільнення з посади керівника територіального управління ДСР на Закарпатті.

«Нам стало відомо про факти причетності двох співробітників Управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області до протиправної діяльності. Реакція з нашого боку була негайною та принциповою: зазначені працівники вже звільнені з лав Національної поліції, а слідчими СБУ їм оголошено підозри. Крім того, з займаної посади відразу було звільнено керівника територіального управління», – проінформували в поліції ввечері 26 березня.

Видання «Українська правда» зранку 27 березня оприлюднило розслідування, в якому йдеться, що втечі за кордон колишнього депутата Київської міської ради Дениса Комарницького, який фігурує у справі про заволодіння землею столиці, сприяли співробітники поліції та колишні позаштатні працівники СБУ, до кордону підозрюваного супроводжувало прикриття у вигляді авто із табличкою «200» (зазвичай транспортом із таким маркуванням перевозять військових, загиблих на війні – ред.).

НАБУ і САП 6 лютого повідомили, що провели операцію «Чисте місто» за фактами ймовірної корупції в міській владі Києва.

За даними слідства, одним із ключових напрямів діяльності цієї організації було заволодіння цінною столичною землею під забудову та взяття під повний контроль процедури ухвалення місцевою владою рішень про надання прав на землю.

Серед підозрюваних НАБУ називало ексдепутата КМР, якого правоохоронці вважають керівником злочинної організації, заступника голови КМДА, голову та члена постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин – чинних депутати Київради, першого заступника та заступника директора комунальних підприємств, ще чотирьох людей. Загалом про підозру повідомили 10 людям.

НАБУ уточнює, що схема полягала в пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках не було. Потім до Київради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. Ухвалення відповідних рішень забезпечували депутати Київради та посадовці КМДА.

За даними бюро, злочинна організація протягом 2023-2024 років вивела з власності територіальної громади Києва землю в центрі міста вартістю 11,6 мільйонів гривень.

Повідомлялось, що НАБУ проводило обшуки у ексдепутата, лідера фракції «Блоку Леоніда Черновецького» у Київраді 2008-2010 років, бізнесмена Дениса Комарницького і «не лише » у нього.


Форум

XS
SM
MD
LG