Група експертів-правників, пов’язаних з Організацією Об’єднаних Націй, розкритикувала термін ув’язнення засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа за порушення умов звільнення під заставу.
Робоча група ООН з питань свавільного позбавлення волі у своїй заяві 3 травня назвала термін ув’язнення «непропорційним» і порушила питання, чому Ассанжа утримують у в’язниці суворого режиму, «наче підозрюваного у серйозному кримінальному правопорушенні».
Робоча група ООН зазначила, що, позаяк звинувачення у Швеції, які спричинили арешт Ассанжа у Великій Британії, були пізніше відкликані, самі умови звільнення під заставу мають бути анульовані.
Згідно з заявою робочої групи, експерти «глибоко занепокоєні… непропорційним терміном, винесеним панові Ассанжу».
Читайте також: Президент Еквадору: Ассанж перетворив посольство в Лондоні на центр шпигунства
47-річного Ассанжа 1 травня засудили до 50 тижнів позбавлення волі за те, що 2012 року він порушив умови звільнення під заставу, попросивши притулку в посольстві Еквадору. У цей час Ассанж був звільненим під заставу і очікував екстрадиції до Швеції, де його звинувачували в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні. Сам він звинувачення відкидає.
У квітні Ассанжа заарештували після того, як Еквадор видав його британським правоохоронцям.
Тепер йому загрожує також звинувачення у федеральній змові в США в справі про один з найбільших витоків інформації, що становлять державну таємницю.
Британія має вирішити, чи слід видавати Ассанжа Сполученим Штатам у відповідь на звинувачення в тому, що він вступив у змову з екс-аналітиком розвідки США Челсі Меннінг в 2010 році, щоб отримати секретну інформацію. В разі доведення провини Ассанжу загрожує до п’яти років ув’язнення.
Тим часом правоохоронці у Швеції повідомили, що розглядають можливість поновити звинувачення проти Ассанжа у зґвалтуванні, розслідування якого було зупинене 2017 року.