Україна в ООН закликає міжнародну спільноту посилювати санкції щодо Росії, поки Москва не припинить агресію проти сусідніх країн та свої спроби підірвати міжнародне право й світовий порядок.
Про це заявив тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів, присвячених 10-й річниці російсько-грузинської війни.
«Міжнародне співтовариство має поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів та олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що Росія розуміє лише мову сили», – сказав він.
Він також закликав ООН «бути більш активними» у припиненні конфліктів.
«Попри наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат чи Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати більш потужну позицію щодо конфліктів та збільшити тиск на Росію», – зауважив дипломат.
Читайте також: Перша європейська війна ХХІ століття: 10 років від початку російсько-грузинського конфлікту
Десять років тому, в серпні 2008 року, почалася війна між Росією і Грузією в сепаратистських районах Абхазії і Південної Осетії. Провину за початок воєнних дій кожна зі сторін перекладає на противника. П'ятиденна війна забрала сотні життів і позбавила даху тисячі людей, донині обидві території перебувають в стані замороженого конфлікту.
Цю війну назвали першою європейською війною 21-го століття.
Після війни у 2008 році Росія визнала «незалежність» сепаратистських регіонів Грузії Абхазії і Південної Осетії. В обох регіонах є російські війська та бази. Крім Росії, рішення Сухумі й Цхінвалі про незалежність визнали також Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі й країни Заходу вважають ці території окупованими регіонами Грузії.
Від 2014 року після російської анексії Криму триває збройний конфлікт на частині Донбасу. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 300 людей.