Доступність посилання

ТОП новини

В ООН заявили про різке зростання числа вимушено переміщених осіб у світі


За даними відомства, понад дві третини переміщених людей є внутрішньо переміщеними особами
За даними відомства, понад дві третини переміщених людей є внутрішньо переміщеними особами

Управління ООН у справах біженців у своєму звіті, опублікованому 13 червня, заявило, що минулого місяця через війни, конфлікти, насильство і переслідування у світі були вимушено переміщені більше людей, ніж будь-коли раніше.

У травні 120 мільйонів людей у всьому світі були переміщені (йдеться про біженців, шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб), що майже на 10% більше, ніж у травні минулого року, і становить приблизно 1,5% населення світу, зазначає УВКБ ООН.

«Зростання загального числа вимушених переселенців – до 120 мільйонів у травні 2024 року – стало 12-им поспіль щорічним зростанням і відображає як нові конфлікти, так і нездатність вирішити давні кризи. Ця цифра робить глобальне переміщене населення еквівалентним 12-ій за величиною країні світу, розміром приблизно з Японію», – заявили в агентстві ООН.

За даними відомства, понад дві третини переміщених людей є внутрішньо переміщеними особами. Дві третини тих, хто втік за кордон, залишаються в сусідніх країнах, часто в складних умовах, в надії швидко повернутися на батьківщину, йдеться у звіті.

За даними УВКБ ООН, за рік кількість біженців у світі зросла на сім відсотків і досягла 43,4 мільйона осіб. Порівняно з десятиріччям тому загальна кількість біженців у світі зросла більш ніж утричі.

«Найбільша частка біженців у всьому світі припадає на вихідці з Афганістану і Сирії, по 6,4 мільйона в кожній, що разом еквівалентно одній третині всіх біженців під мандатом УВКБ ООН. Далі йдуть Венесуела (6,1 млн біженців й інших людей, які потребують міжнародного захисту) та Україна (6 мільйонів біженців)», – йдеться у звіті.

За повідомленням, у 2023 році майже 1,1 мільйона біженців із 39 країн вирішили повернутися додому із загалом 93 країн, де вони знайшли притулок.

«Четверо з п’яти тих, хто повернувся, були українцями чи південносуданцями. Однак, оскільки більшість повернень відбувалося в умовах, які не зовсім сприяли поверненню в безпеці й гідності, вони можуть бути непостійними. Крім того, протягом року 5,1 мільйона осіб, переміщених у межах своєї країни, повернулися до місць свого походження. Майже 62 відсотки всіх ВПО повернулися в Демократичній Республіці Конго (1,8 мільйона) й Україні (1,3 мільйона)», – зазначають автори звіту.

Згідно зі звітом, ключовим фактором, що зумовив зростання цифр, став руйнівний конфлікт у Судані: на кінець 2023 року 10,8 мільйона суданців залишалися переміщеними.

«У Демократичній Республіці Конго і М’янмі минулого року мільйони людей були внутрішньо переміщеними особами через бойові дії. За оцінками Агентства ООН для допомоги палестинських біженців, до кінця минулого року до 1,7 мільйона людей (75 відсотків населення) були переміщені в Секторі Гази, більшість із яких були палестинськими біженцями. У Сирія зберігається найбільша в світі криза з переміщенням: 13,8 мільйонів вимушено переміщені в країні й за її межами», – йдеться в повідомленні.

Форум

XS
SM
MD
LG