Офіс верховного уповноваженого ООН у справах біженців закликав ЄС забезпечити ресурсами і підтримкою Греції, яка зіткнулася з новою хвилею біженців з Сирії та інших частин Близького Сходу.
У заяві офісу мовиться, що Греція як держава, що входить до Європейського Союзу, має розраховувати, перш за все, на фінансову допомогу з Брюсселя. Одночасно організація закликала не втягуватися в чвари і не забувати про ключові причини напливу біженців.
На тлі чергового загострення ситуації з мігрантами Євросоюз направив до Туреччини і Греції своїх високопоставлених представників. Європейські лідери наполягають, що Туреччина повинна дотримуватися укладеної з нею в 2016-му році угоду про стримування мігрантів – в обмін на дотації від Брюсселя на 6 мільярдів євро.
Тисячі біженців зібралися на кордоні Туреччини з країнами ЄС після того, як турецький лідер Реджеп Ердоган заявив минулого тижня, що Анкара більше не буде перешкоджати спробам переселенців дістатися Європи. Правозахисні групи зараз звинувачують Туреччину в тому, що вона використовує біженців як засіб шантажу та розмінну монету, переслідуючи свої політичні інтереси. З боку правозахисників також звучить критика на адресу Брюсселя, який, за їхніми словами, докладає недостатньо зусиль для розв’язання кризи.
З минулого тижня надходять повідомлення про сутички між групами біженців і грецькою поліцією і про застосування силовиками спецзасобів, у тому числі шумових гранат і сльозоточивого газу. До кордону стягують армію та військову техніку, зводять загородження з колючого дроту. Свою ділянку кордону з Туреччиною підсилює також Болгарія.
За 9 років громадянської війни в Сирії Туреччина прийняла понад три мільйони 700 тисяч сирійських біженців.