Доступність посилання

ТОП новини

Справи Майдану: в ОГП повідомили про хід розслідування в 2024 році


Спецпризначенці з автоматом Калашникова і снайперською гвинтівкою використовують вогнепальну зброю проти протестувальників, Київ, вулиця Інститутська, 20 лютого 2014 року
Спецпризначенці з автоматом Калашникова і снайперською гвинтівкою використовують вогнепальну зброю проти протестувальників, Київ, вулиця Інститутська, 20 лютого 2014 року

У 2024 році за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора і територіальних органів прокуратури 540 особам повідомлено про підозру в рамках розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами в Україні у 2013-2014 роках, повідомив ОГП 21 листопада, в День гідності і свободи, звітуючи про хід слідства в цьому році.

Серед цих осіб, за даними прокуратури, – 46 високопосадовців і осіб, що займали керівні посади; 299 правоохоронців; 25 прокурорів; 33 судді.

«До суду скеровано 318 обвинувальних актів стосовно 495 осіб. Упродовж поточного року за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора до кримінальної відповідальності притягнуто 64 особи, серед яких: вісім високопосадовців і керівників правоохоронних органів; 32 правоохоронці, у тому числі шість слідчих; 21 співробітник ФСБ РФ», – йдеться в повідомленні.

Загалом від 2014 року, за даними ОГП, суди ухвалили обвинувальні вироки щодо 76 осіб, з них 26 – засуджені до позбавлення волі з реальним відбуванням покарання. 68 вироків набрали законної сили.

У лютому ДБР повідомляло, що за чотири роки розслідування справ Майдану було повідомлено 239 підозр, до суду направлено 117 обвинувальних актів відносно 211 осіб. Але як повідомляла Радіо Свобода адвокатка потерпілих у справах Майдану Оксана Михалевич, більшість вироків у цих справах хоч є обвинувальними, але обвинувачені звільнені від покарання через сплив строків давності, саме притягнення до відповідальності.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними прокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

Форум

XS
SM
MD
LG