Національний банк запровадив пакет пом’якшення валютних обмежень для підприємств – за заявою відомства 3 травня, найбільший від початку повномасштабної війни.
Метою змін НБУ називає «поліпшення умов ведення бізнес-діяльності в Україні та виходу вітчизняного бізнесу на нові ринки, а також підтримку відновлення економіки та сприяння припливу нових інвестицій в країну».
Зокрема, Нацбанк запровадив такі заходи:
- скасування всіх валютних обмежень для імпорту робіт і послуг
- дозвіл бізнесу репатріювати за кордон нові дивіденди за корпоративними правами чи акціями, що нараховані за результатами діяльності за період з 2024 року
- можливість переказувати кошти за кордон за лізингом/орендою
- обмеження в частині погашення «нових» зовнішніх кредитів
- можливість погашати проценти за «старими» зовнішніми кредитами
- пом’якшення обмежень щодо переказу іноземної валюти від представництв на користь своїх материнських компаній
За повідомленням, зняття обмежень на імпорт дозволить бізнесу купувати та переказувати іноземну валюту за кордон для проведення операцій з імпорту робіт та послуг. Нацбанк планує звернутися до уряду щодо скасування постанови про ці обмеження від 24 лютого 2022 року.
Читайте також: Нацбанк України знизив облікову ставку до 13,5%
«Крім того, НБУ окремо забезпечив можливість бізнесу купувати валюту та переказувати кошти за кордон для оплати аеропортових та портових зборів, штрафів, а також членських внесків. Це пов’язано з тим, що вищезазначена постанова Уряду України також частково містить відповідні операції. Такі зміни підтримають українських виробників та забезпечать можливість вітчизняного бізнесу виходити на нові ринки, в тому числі ті, з яких витісняються виробники країни-агресора завдяки санкціям», – заявляє пресслужба.
Регулятор сподівається, що це рішення сприятиме збільшенню надходження експортної виручки в Україну.
Наприкінці квітня Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5%.
Форум