Члени НАТО «глибоко стурбовані» нещодавніми атаками Росії, які зачепили Чехію, Естонію, Німеччину, Латвію, Литву, Польщу і Велику Британію, йдеться в заяві оборонного Альянсу 2 травня.
«Ці інциденти є частиною інтенсифікованої кампанії діяльності, яку Росія продовжує здійснювати в євроатлантичному регіоні... Сюди входять диверсії, акти насильства, кібер- й електронне втручання, кампанії з дезінформації та інші гібридні операції. Члени НАТО висловлюють глибоку стурбованість гібридними діями Росії, які становлять загрозу безпеці Альянсу», – йдеться в заяві.
У НАТО пообіцяли «продовжувати підвищувати» свою стійкість проти таких атак і застосовувати свої інструменти для «протидії й боротьби з гібридними діями Росії».
«Ми засуджуємо поведінку Росії й закликаємо РФ дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, як це роблять члени Альянсу. Дії Росії не стримають членів Альянсу від продовження підтримки України», – йдеться в повідомленні.
У січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що Альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією.
У березні цього року американський Інститут вивчення війни припускав, що Росія може готуватися до масштабного протистояння з Північноатлантичним альянсом, «не негайно, але, можливо, у коротші строки, ніж раніше припускали деякі західні аналітики».
Наприкінці січня Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів про безпеку в Україні і можливу відмову від протидії членству України в НАТО. Аналітики наголосили, що, на їхню думку, максималістські цілі Кремля – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.
Форум