З 1 січня розпочинається впровадження медичної частини реформи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), яка триватиме та вдосконалюватиметься протягом 2025 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
У відомстві нагадують, що з 1 січня 2025 року замість МСЕК рішення щодо встановлення інвалідності ухвалюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування.
«Саме на підставі витягу з рішення експертної команди люди з інвалідністю зможуть отримувати (або продовжувати отримувати) пільги, пенсії, допомоги, компенсації, надбавки. Витяг з рішення експертної команди також може бути використаний для цілей, визначених законами України «Про військовий обов’язок та військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», – йдеться у повідомленні, опублікованому 30 грудня.
В уряді уточнили, що з 1 січня замість МСЕК рішення про встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інші аспекти ухвалюватимуть експертні команди з оцінки повсякденного функціонування. Наразі сформовано понад 1450 експертних команд, до яких увійшли понад 4000 лікарів, вони працюватимуть у 290 лікарнях у всій Україні.
У МОЗ нагадали, що у новій системі оцінювання працюватимуть експертні команди, до складу яких входять щонайменше три лікарі-практики, які є в переліку тих, хто має право проводити оцінювання. Усі лікарі повинні мати щонайменше рік практичного досвіду. До складу кожної експертної команди має входити терапевт або профільний лікар щодо супутнього захворювання або ускладнень.
За даними міністерства, вже сформовано понад 1450 експертних команд, до яких увійшли понад 4000 лікарів – це більше ніж утричі більше, ніж було у МСЕК. Вони працюватимуть у 290 лікарнях по всій Україні.
Наразі триває передача МСЕК всіх наявних у них медико-експертних справ та архівних документів визначеним закладам охорони здоровʼя.
Напередодні президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12178, який передбачає ліквідацію в Україні медико-соціальних експертних комісій (МСЕК)
У жовтні Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій, перевірку їхніх рішень та реформування системи МСЕК в Україні. Через кілька днів уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.
Форум