Доступність посилання

ТОП новини

«Від дискусій до дій». У Мін’юсті розказали, що для України означає резолюція ООН щодо репарацій


Результати голосування за резолюцію Генасамблеї ООН, яка визнає Росію відповідальною щодо виплати репарацій Україні за завдані збитки внаслідок російської збройної агресії. Нью-Йорк, 14 листопада 2022 року
Результати голосування за резолюцію Генасамблеї ООН, яка визнає Росію відповідальною щодо виплати репарацій Україні за завдані збитки внаслідок російської збройної агресії. Нью-Йорк, 14 листопада 2022 року

У Міністерстві юстиції України заявляють, що остання резолюція ООН щодо репарацій зможе запустити міжнародний компенсаційний механізм.

«Країни, в яких знаходяться заарештовані активи РФ, мають тепер юридично обґрунтоване рішення та зможуть перейти від дискусій до дій щодо старту роботи міжнародного компенсаційного механізму. Україна запропонує їм укласти міжнародний Договір про притягнення РФ до відповідальності та відшкодування завданих агресією Росії збитків», – написала на своїй сторінці в фейсбук заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

На засіданні 14 листопада Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй закликала притягнути Росію до відповідальності за порушення міжнародного права через вторгнення в Україну, включно з виплатою репарацій.

У документі наголошується, що Росія має бути притягнута до відповідальності за порушення міжнародного права в Україні і «повинна нести юридичні наслідки за всі свої міжнародно протиправні дії, включаючи відшкодування за збитки і втрати, спричинені такими діями». У резолюції визнається необхідність створення «міжнародного механізму відшкодування».

Резолюції Генасамблеї ООН не мають обов’язкової сили, але мають політичну вагу.

Читайте також: МВС: зафіксовано вже близько 40 тисяч воєнних злочинів російських військ в Україні

18 жовтня міністр юстиції Денис Малюська анонсував, що вже цієї осені Генасамблея ООН ухвалить рішення про створення міжнародного механізму примусової виплати репарацій РФ для України.

У жовтні в ЄС повідомили про замороження російських активів загальною вартістю в близько 17 мільярдів євро (близько 16,9 мільярда доларів). Британський уряд 10 листопада заявив, що заморозив активи російських олігархів та інших фізичних і юридичних осіб на суму 18 мільярдів фунтів стерлінгів (20,5 мільярдів доларів), які перебувають під санкціями через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

XS
SM
MD
LG