Доступність посилання

ТОП новини

У Міноборони заперечують призупинення бронювання від мобілізації


У міністерстві уточнюють, що до 15 листопада в Україні мають провести аудит «критичних» підприємств, які отримали такий статус
У міністерстві уточнюють, що до 15 листопада в Україні мають провести аудит «критичних» підприємств, які отримали такий статус

У Міністерстві оборони заперечують призупинення бронювання від мобілізації, про яке повідомляли ЗМІ.

Як уточнив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, до 15 листопада в Україні мають провести аудит «критичних» підприємств, які отримали такий статус від органів місцевого самоврядування. До комісії мають включити військових. Якщо підприємство виявиться «не критичним для держави», то бронювання переглянуть.

«Рішення ухвалили, бо різко пішло збільшення кількості заброньованих людей. Протягом двох років було 540 тисяч людей, а тут за пару місяців – зростання вдвічі», – сказав Суспільному Гаврилюк.

Раніше сьогодні низка ЗМІ повідомила, що Кабмін вирішив тимчасово зупинити процедуру бронювання від мобілізації і визначення критично важливих підприємств, щоб провести аудит раніше ухвалених рішень.

Зокрема, агентство The Page опублікувало витяг із протоколу засідання уряду 8 жовтня, з якого випливає, що Міноборони виступило за аудит бронювання від мобілізації, і з цим погодився уряд.

Також, за даними видання «Економічна правда», президент України Володимир Зеленський обурився бронюванням 1,5 мільйона осіб, і уряд до 15 листопада зупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.

До 15 листопада планують провести аудит рішень про визначення критично важливих підприємств і організацій, а Мінекономіки має проаналізувати результати й до 20 листопада поінформувати Кабінет міністрів.

Як пише агентство «Інтерфакс», Мінекономіки і Міноборони мають внести на розгляд уряду проєкт рішення, в якому, зокрема, передбачити: порядок перевірки обґрунтованості ухвалених центральними органами виконавчої влади, іншими держорганами, обласними адміністраціями рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими; анулювання військовозобов’язаним відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації в разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання.

Центральним органам виконавчої влади, обласним адміністраціям й іншим держорганам уряд рекомендує утриматися від ухвалення рішень про визначення підприємств критично важливими до врегулювання питань бронювання.

Читайте також: Міноборони: у додатку «Резерв+» буде відображатися статус бронювання

Офіційно в Кабміні про такі ріщення не повідомляли.

Минулого місяця прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів готує зміни до підходу бронювання від мобілізації за принципом «Воюй або працюй».

«Не може бути, що хтось відкупився від захисту батьківщини. Оце ключовий принцип, це червона лінія», – наголосив Шмигаль.

Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк у середині серпня повідомив, що кількість заброньованих військовозобов’язаних в Україні становить близько 930 тисяч.

Форум

XS
SM
MD
LG