У Міністерстві культури та інформаційної політики України розповіли подробиці отримання дозволу Православною церквою України (ПЦУ) на проведення богослужіння 7 січня в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.
Як повідомляє пресслужба міністерства, питання щодо проведення богослужіння в головному соборі київської Лаври обговорювалося 5 січня.
«Під час засідання членом комісії від монастиря О. Кононець було задано питання в.о. генерального директора заповідника Руднику Олександру щодо наявності запитів від ПЦУ та дозволу на проведення богослужінь в Успенському соборі. На що Рудник відповів, що станом на 11:41 05.01.2023. запитів і розпоряджень щодо проведення богослужінь ПЦУ не надходило. Водночас в другій половині дня 5 січня 2023 року надійшло звернення від Управління Київської митрополії ПЦУ про проведення богослужінь в Успенському соборі 7 січня 2023 року», – йдеться у повідомленні.
За даними міністерства, після розгляду звернення заповідник надав дозвіл на проведення богослужінь 7 січня 2023 року в Успенському соборі та уклав відповідну угоду з ПЦУ.
Напередодні у Православній церкві України повідомили, що предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить у свято Різдва Христового за юліанським календарем, 7 січня, богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що 5 січня завершилася передача Успенського собору та Трапезної церкви Києво-Печерської лаври від Української православної церкви (Московського патріархату) в користування держави.
3 грудня СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ (МП), ексдепутат Вадим Новинський та намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь).
Читайте також: УПЦ (не) Московського патріархату: чи може держава заборонити церкву?
Восени СБУ розпочала проводити обшуки на об’єктах УПЦ (МП) по всій Україні. У результаті слідчих дій, серед іншого, правоохоронці виявляли «велику кількість антиукраїнських матеріалів», а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
В УПЦ (МП) раніше закликали «не розпалювати внутрішню війну», а звинувачення в колабораційній діяльності на адресу деяких священників називали «недоведеними та безпідставними».