Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович із занепокоєнням стежить за обговоренням проекту закону про державну мову в Україні.
Вона зазначила, що до обговорення будь-якого нового закону або реформи політики щодо використання мов мають бути залучені представники різних мовних спільнот.
«В контексті виборчої кампанії такі дискусії часто стають поляризованими і не сприяють досягненню збалансованих рішень. Я закликаю український парламент відкласти прийняття цього важливого закону до післявиборчого періоду», – заявила Міятович.
12 березня продовжила розгляд законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Очікується, що парламент розглядатиме правки до законопроекту, яких налічується понад 2 тисячі.
28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав закон «Про засади державної мовної політики» (так званий закон «Колесніченка-Ківалова») неконституційним через порушення Верховною Радою процедури його розгляду та ухвалення. Це рішення оголосили обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене. Відтоді і донині в Україні не було чинного закону про державну мову.
ТАКОЖ НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ:
Мова – чинник національної безпеки України
Оборона України і мова. Верховна Рада голосуватиме за універсальну зброю
Мова на часі: парадокси поточного моменту
Мовне питання у контексті війни України з Росією: Путін не втрачає надії