Доступність посилання

ТОП новини

Суд продовжив арешт «зенітника ДНР» зі Сніжного, поряд з яким був збитий літак MH17 – адвокат


Місце падіння уламків малайзійського «Боїнга» рейсу MH17, 17 липня 2014 року
Місце падіння уламків малайзійського «Боїнга» рейсу MH17, 17 липня 2014 року

Суд продовжив арешт Володимира Цемаха, колишнього «командира ППО» угруповання «ДНР» у місті Сніжне, поблизу якого був збитий малайзійський «Боїнг» рейсу MH17. Про це повідомляє агентство «Українські Новини» із посиланням на його адвоката Романа Гонтарєва.

«Йому продовжили запобіжний захід – арешт», – сказав адвокат.

При цьому він відмовився коментувати можливу участь Цемаха в обміні утримуваними особами з Росією.

За даними низки ЗМІ, Росія вимагає від України видати їй Цемаха, «ключового свідка у справі збиття літака рейсу МН17» в рамках обміну, а Нідерланди, зі свого боку, просять Україну не віддавати Росії цього важливого фігуранта справи про знищення малайзійського літака в небі над Донбасом влітку 2014 року.

Про те, що спецслужби України вивезли Цемаха з окупованої частини Донбасу в липні повідомила російська служба ВВС.

За цими даними, Володимир Цемах був затриманий у своїй квартирі в місті Сніжне 27 червня. За словами адвоката і родичів Цемаха, українські спецслужби вивезли його на підконтрольну Києву територію, де він був заарештований на 2 місяці.

За даними BBC, Цемаха звинувачують в «створенні терористичної групи чи терористичної організації», йому загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.

Місто Сніжне розташоване за 20 кілометрів від кордону з Росією. За даними Міжнародної слідчої групи, запуск ракети з установки «Бук» по «Боїнгу» був здійснений з району селища Первомайське за 6 кілометрів на південь від Сніжного. Ця територія на час трагедії контролювалася проросійськими бойовиками.

Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердама в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту.

За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – як технічне, так і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.

Справа MH17. Суд в Гаазі відбудеться наступного року
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:03 0:00

Перше з них, технічне, Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів, встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», запущеною із підконтрольної на той час російським гібридним силам території Донбасу. Друге, кримінальне розслідування міжнародної Спільної слідчої групи, також дійшло висновку: пускова установка ЗРК «Бук», ракетою з якої збили літак рейсу MH17, належала 53-й зенітній ракетній бригаді зі складу Збройних сил Росії і була доставлена з Росії на окуповану частину Донбасу, звідти здійснила пуск ракети, а після збиття нею авіалайнера повернута назад до Росії.

У світі вже не раз закликали Росію визнати свою відповідальність за збиття літака. Росія постійно заперечує всі результати розслідування.

XS
SM
MD
LG