Росія поширює фейкову інформацію про нібито «режим припинення вогню» по українських енергетичних об’єктах, який мав би діяти з 18 березня, заявив радник президента України з питань комунікацій Дмитро Литвин у соцмережі X.
Він нагадав, що тоді, після розмови з президентом США Дональдом Трмпом, Кремль повідомив, що президент РФ Володимир Путін наказав припинити удари по енергетичній інфраструктурі України
«Але реальність така – з 18 березня вони продовжують завдавати ударів по наших енергетичних обʼєктах бомбами, ударними безпілотниками та безпілотними літальними апаратами. Ми не будемо вдаватися в подробиці, але вже було вісім підтверджених влучень в енергетичні обʼєкти. А щоночі наші сили ППО збивають близько сотні ударних безпілотників – і багато з них, ймовірно, мали на меті інші енергетичні обʼєкти. Якби не наші захисники, влучень могло б бути набагато більше», – йдеться у дописі.
Він назвав російські заяви «брехнею» й закликав міжнародних партнерів перевіряти «все, що б вони не говорили чи обіцяли».
Ввечері 18 березня Дональд Трамп і Володимир Путін провели майже двогодинні телефонні переговори. За повідомленням Білого дому, вони погодилися, що рух до миру почнеться з «енергетичного й інфраструктурного припинення вогню, а також технічних переговорів щодо впровадження морського перемирʼя в Чорному морі, повного припинення вогню і встановлення постійного миру».
У Кремлі ж стверджували, що Путін підтримав ідею Трампа про місячний мораторій на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі – «позитивно відгукнувся на цю ініціативу і одразу дав російським військовим відповідну команду».
Напередодні Кремль також опублікував свою заяву щодо результатів перемовин у Саудівській Аравії, в якій, серед іншого, заявив, що РФ і США погодилися розробити заходи щодо заборони ударів по об’єктах енергетики Росії та України терміном на 30 діб, починаючи з 18 березня 2025 року.
24 березня в етері Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») народний депутат від партії «Слуга народу», голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко заявив, що сполучені Штати воліли б бачити від лідера РФ Володимира Путіна ознаки припинення ударів по енергетичній інфраструктурі, але «видають бажане за дійсне». За його словами, США можуть «перебувати під ілюзіями» щодо можливості домовитись з президентом Російської Федерації.
Форум