Київську гідроелектростанцію «не так просто» зруйнувати або суттєво пошкодити унаслідок ракетного обстрілу. Про це повідомили в «Укргідроенерго» у відповідь на поширені напередодні повідомлення у соціальних мережах щодо загрози через можливий намір Росії пошкодити Київську ГЕС.
«У випадку пошкодження металевих затворів греблі, може відбуватися поступовий неконтрольований витік води з Київського водосховища, внаслідок чого відбудеться короткочасне підтоплення деяких територій в нижньому б’єфі гідровузла. Зони підтоплення будуть незначними і відомі службам ДСНС та місцевим органам влади, тому місцеві мешканці будуть повідомлені завчасно», – наголошують в «Укргідроенерго».
Поширені у мережі повідомлення щодо можливих сценаріїв у разі пошкодження Київської ГЕС, у компанії називають «маніпулятивними та необґрунтованими оцінками», які мають на меті «нагнітання паніки».
В «Укргідроенерго» наголошують, що Київська гідроелектростанція ретельно охороняється відомчою воєнізованою охороною у взаємодії зі спеціалізованими підрозділами інших відомств.
Окрім того, як додають у компанії, Київська ГЕС надійно спроєктована, оснащена та проходить регулярні перевірки на справність.
«З точки зору надійності, гідротехнічні споруди Київської ГЕС, як і інших станцій компанії, не викликають жодного сумніву, що підтверджується відповідними висновками Міжвідомчої комісії, яка кожні п’ять років виконує їх обстеження», – наголошують в «Укргідроенерго».
Київська ГЕС була побудована у проміжку 1960–1968 років. Станом на вересень 2021 року, згідно з даними «Укргідроенерго», встановлена потужність Київської ГЕС складає 440 МВт.