Доступність посилання

ТОП новини

Київ припускає підписання угоди в Туреччині щодо експорту зерна з України


Пожежа на пшеничному полі поблизу лінії фронту на межі Запорізької та Донецької областей, 17 липня 2022 року
Пожежа на пшеничному полі поблизу лінії фронту на межі Запорізької та Донецької областей, 17 липня 2022 року

Завтра в Туреччині заплановані переговори про відновлення експорту зерна з України під егідою ООН – про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко 21 липня.

«За підсумками може бути підписаний документ, який міститиме зобов’язання сторін щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі», – припустив він.

Водночас Ніколенко зазначив, що українська делегація підтримає тільки ті рішення, які «гарантуватимуть безпеку південних регіонів України, сильні позиції ЗСУ в Чорному морі та безпечний експорт української сільськогосподарської продукції на світові ринки».

Водночас із заяв турецьких урядовців випливає, що підписання угоди вже заплановане.

Читайте також: Німецька залізниця планує організувати експорт зерна з України – медіа

«Угода щодо експорту зерна, критично важлива для світової харчової безпеки, буде підписана в Стамбулі завтра під егідою президента Ердогана та генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша разом із українською та російською делегаціями», – заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калин.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу висловив думку, що дипломатичні зусилля Анкари «приносять плоди».

«Завтра в Стамбулі ми зробимо перший крок до вирішення поточної харчової кризи з генеральним секретарем ООН, українською та російською делегаціями. Ми продовжимо наші зусилля, аби розв’язати конфлікт», – повідомив голова МЗС.

Військові делегації з України та Росії провели переговори в Стамбулі 13 липня щодо експорту українського зерна. Участь у зустрічі також взяли турецькі військові чиновники та представники ООН. Переговори тривали приблизно півтори години.

Після цієї зустрічі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про «великий крок вперед» у переговорах.

XS
SM
MD
LG