Конституційний суд України продовжить розгляд законів про люстрацію і про декомунізацію на «одному з наступних пленарних засідань Великої палати» КСУ, повідомляє прес-служба суду.
Дати нового засідання на сайті суду немає.
4 липня КСУ на закритій частині засідання продовжував розгляд на відповідність Конституції закону «Про очищення влади» і закону «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Біля будівлі суду активісти протестували проти можливого скасування закону про люстрацію і декомунізацію.
Після зустрічі народних депутатів з головою КСУ Наталією Шапталою депутатка від «Народного фронту» Вікторія Сюмар повідомила, що рішення, які Конституційний суд ухвалить стосовно законів про люстрацію та декомунізацію 4 липня, будуть проміжними.
Читайте також: 5 запитань про люстрацію в Україні. Хто і чому хоче її скасувати?
Навесні КСУ відклав засідання щодо розгляду цього закону, на якому люстрацію могли визнати неконституційною. Розгляд цього питання був перенесений на невизначений час.
Закон про люстрацію набув чинності в жовтні 2014 року. У 2015 році народні депутати звернулися до Конституційного суду з проханням перевірити закон на відповідність Конституції. Наразі рішення не ухвалили. Станом на квітень в Україні люстрували 922 чиновники.
Перевірити на конституційність закон «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» КСУ попросили 46 народних депутатів.
Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.