Підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму залишив під арештом проукраїнського активіста Олега Приходька. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».
Слухання проходило в закритому режимі. Адвокат разом зі своїм підзахисним брали участь в засіданні по відеозв’язку з СІЗО. Скаргу захисту суд не задовольнив, залишивши постанову підконтрольного Росії Київського районного суду без зміни. Обвинувачений залишиться у СІЗО до 10 квітня 2020 року.
«Не дивлячись на те, що засідання проходило в закритому режимі і це не дозволило навіть ненадовго поспілкуватися з близькими, проте, я бачив, скільки людей зібралося біля будівлі суду і йому про це передав, це його (Олега Приходька – ред.) підбадьорило і додало сил. Він подякував усім, хто приходить на суди, стежить за його справою, робить передачки, підтримує його сім’ю. Сподівається, що скоро він і всі політв’язні вийдуть на свободу і воз’єднаються зі своїми сім’ями», – прокоментував рішення суду адвокат Приходько Назім Шейхмамбетов.
Український омбудсмен Людмила Денисова сказала, що кримського активіста Олега Приходька «навмисно ізолюють від зовнішнього світу, щоб змусити визнати провину в злочині, якого він не скоював». Вона зазначила, що змушена звернутися з вимогою до директора ФСБ Росії Олександра Бортникова дозволити побачення Приходько з рідними і архієпископом Кримської єпархії ПЦУ Климентом.
Раніше в підконтрольному Росії Київському районному суді Сімферополя продовжили арешт Приходькові. Він буде перебувати в СІЗО до 10 квітня.
16 січня стало відомо, що Приходьку висунули нове звинувачення в «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв».
Адвокат Назім Шейхмамбетов повідомив 5 лютого, що Олега Приходька також звинуватили в плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.
Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. Російська ФСБ звинуватила його в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.
Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за статтею «незаконне позбавлення волі» через арешт активіста в анексованому Криму.