Протягом першого півріччя 2024 року Уповноважений із захисту державної мови отримав понад 1000 звернень громадян з усіх регіонів України щодо порушень закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів в інтервʼю Радіо Свобода.
«Третина з них стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які здійснюються обслуговування споживачів. На другому місці – порушення у сфері обслуговування. На третьому – інформація про товари та послуги», – сказав уповноважений.
Він додав, що найбільша кількість звернень надходить із Києва (365), Одещини (понад 200) і Харківщини (близько 100).
«Ми активно ініціюємо процес наступальної українізації, чим підкреслюємо, що закон запрацював на повну силу і чи не всі статті набули чинності, працюють інституції, створено інфраструктуру з опанування української мови», – запевнив мовний омбудсмен і додав, що порушників закону «продовжать карти».
Протягом 2023 року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшли рекордні 3692 звернення громадян про порушення мовного закону, повідомляв раніше мовний омбудсмен України.
14 липня 2021 року Конституційний суд України визнав конституційним закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.
Форум