Доступність посилання

ТОП новини

Комітет Сенату США з міжнародних відносин приєднався до захисту 14 увʼязнених кримських журналістів


Фрілансер проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Владислав Єсипенко
Фрілансер проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Владислав Єсипенко

Комітет Сенату США з міжнародних відносин приєднався до ініціативи з захисту 14 журналістів з окупованого Криму, увʼязнених російською владою.

«Пишаємося тим, що приєдналися до проєкту Defending Freedoms як адвокати 14 кримських репортерів, несправедливо ув’язнених путінськими поплічниками. Віддані посиленню боротьби за прозорість і правду, вони залишаються в’язнями Кремля. Журналістика – це не злочин», – ідеться в повідомленні сенатського комітету у твітері.

Список складається з 14 людей, більшість яких – це громадянські журналісти, затримані під час висвітлення дій російської влади проти кримських татар, звинувачених у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір» (російська влада вважає її «екстремістською», хоча в Україні її діяльність не є незаконною).

Також у списку є фрілансер проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Владислав Єсипенко.

18 серпня 2022 року Верховний суд Криму, підконтрольний Росії, пом’якшив вирок Єсипенку до п’яти років колонії загального режиму та штрафу 110 тисяч рублів.

Спочатку журналіста засудили до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 110 тисяч рублів. Російське обвинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі.

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) Джеймі Флай, коментуючи рішення російського суду в Криму змінити вирок щодо Єсипенка, заявив, що це «мало що змінює», і Єсипенко має бути «вдома зі своєю родиною», а не у в’язниці.

У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Єсипенку вирок.

Держдепартамент США засудив вирок Єсипенку, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму».

XS
SM
MD
LG