Доступність посилання

ТОП новини

«Висока невизначеність». КМІС фіксує зниження частки тих, хто оптимістично налаштований на майбутнє України


Також, за даними КМІС, за останній рік стало менше тих, хто вважає, що українці потроху долають суперечності та рухаються до згуртованої політичної нації. Фото ілюстративне
Також, за даними КМІС, за останній рік стало менше тих, хто вважає, що українці потроху долають суперечності та рухаються до згуртованої політичної нації. Фото ілюстративне

В Україні знижується частка тих, хто оптимістично налаштований на майбутнє країни. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

За даними опитування, у грудні 2024 року 57% респондентів вважають, що Україна через 10 років буде процвітаючою країною в ЄС, 28% схильні думати, що Україна за цей час стане країною із зруйнованою економікою та відтоком населення. Тоді як частка тих, хто не визначився – 15%.

Соціологи зауважують, що хоча частка оптимістів знизилася за останній рік на 16 процентних пунктів, але не всі з них перетворилися на песимістів, оскільки значна частина українців більше говорять про високу невизначеність.

У грудні минулого року у процвітаючу Україну у складі ЄС вірили 73%, тоді частка тих, кому «важко сказати», була на рівні 8%. Наприкінці 2022 року в краще майбутнє вірили 88%, гірше – всього 5%, а тих, хто не визначився – 6%.

Також, за даними КМІС, за останній рік стало менше тих, хто вважає, що українці потроху долають суперечності та рухаються до згуртованої політичної нації – з 69% у грудні 2023 року до 53% у грудні 2024 року. Натомість з 25% до 33% стало більше тих, хто вважає, що суперечності лише поглиблюються і українці йдуть до розколу (з 6% до 14% стало більше тих, хто має невизначені думки).

Соціологи звертають увагу, що в умовах складних і серйозних викликів все одно близько половини українців (53%) вірять в рух до єдності, також важливо, що нинішні оцінки єднання в суспільстві значно кращі, ніж були у 2020 році (коли ще не було повномасштабного вторгнення РФ).

Упродовж 2-17 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) методом телефонних інтерв’ю провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». На основі випадкової вибірки у всіх регіонах України було опитано 985 респондентів.

У лютому 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну.

Російські військові щодня з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини РФ і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер. Москва це заперечує.

В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.

Форум

XS
SM
MD
LG