Колишній президент США Джиммі Картер, чиє президентство було затьмарене 444-денною кризою заручників в Ірані, помер у віці 100 років.
«Джиммі Картер, 39-й президент США і лауреат Нобелівської премії миру 2002 року, мирно помер у неділю, 29 грудня, у своєму будинку в Плейнсі, штат Джорджія, в оточенні сім'ї», – йдеться в заяві центру Картера.
Президент США Джо Байден у своїй заяві сказав, що «Америка і світ втратили надзвичайного лідера, державного діяча і гуманіста».
Байден сказав, що розпорядиться про проведення державного похорону у Вашингтоні, хоча дату ще не призначив.
Також Байден оголосив 9 січня національним днем жалоби за Джиммі Картером, закликавши американців відвідати свої культові споруди, щоб «віддати шану» покійному американському лідеру.
Обраний президент Дональд Трамп написав на своїй соціальній платформі Truth Social, що «виклики, з якими Джиммі зіткнувся на посаді президента, припали на переломний час для нашої країни, і він зробив все, що було в його силах, щоб поліпшити життя всіх американців».
Картер, який був лідером CША лише один термін, також відомий тим, що був посередником у укладенні мирної угоди між Ізраїлем та Єгиптом, а пізніше отримав Нобелівську премію миру за свою гуманітарну діяльність і зусилля з пошуку мирного вирішення міжнародних конфліктів.
Але саме криза із заручниками в Ірані визначила президентство Картера з 1977 по 1981 рік.
Ця криза і нездатність Картера вирішити її домінувала в новинах Сполучених Штатів протягом усього 1980 року, року президентських виборів. Його легко переміг у боротьбі за переобрання Рональд Рейган, колишній голлівудський актор, який надихнув Республіканську партію своєю привабливою зовнішністю і економічною політикою.
На знак остаточної образи Картера Іран вирішив звільнити заручників 20 січня 1981 року – в день, коли Картер пішов з посади, а Рейган був інавгурований на посаду президента.
Форум