Доступність посилання

ТОП новини

Президент Ірану вирушив до Катару на зустріч країн-експортерів газу для посилення зв’язків у Перській затоці


Це перший візит президента Ірану до Катару за 11 років
Це перший візит президента Ірану до Катару за 11 років

Президент Ірану Ібрагім Раїсі заявив про намір зміцнити торговельні та політичні зв’язки з країнами Перської затоки під час конференції країн-експортерів газу в Катарі. Це перший візит президента Ірану до Катару за 11 років.

«Іран є одним із засновників Форуму країн-експортерів газу, тому що ми входимо до трійки найважливіших країн-виробників та експортерів газу», – сказав Раїсі 20 лютого перед від’їздом до Катару.

Цей візит став третьою закордонною поїздкою ультраконсерватора Раїсі з моменту вступу на посаду в серпні минулого року.

Експерти форуму з 11 осіб розпочали зустрічі 20 лютого, переговори на рівні міністрів призначено на 21 лютого, а саміт глав держав та урядів – на 22 лютого.

У очолюваного шиїтами Ірану часто були складні відносини з багатьма сунітськими країнами Перської затоки, особливо з Саудівською Аравією, оскільки ці дві країни борються за вплив на Близькому Сході. Але в останні роки багато країн регіону прагнуть зміцнити зв’язки з Тегераном.

Об’єднані Арабські Емірати у грудні запросили Раїсі з візитом, а міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив 19 лютого, що країна має намір запланувати п’ятий раунд прямих переговорів з Іраном, незважаючи на «відсутність суттєвого прогресу» у попередніх раундах з низки складних питань.

Ер-Ріяд і Тегеран розірвали дипломатичні відносини в 2016 році після того, як іранські протестувальники напали на дипломатичні місії Саудівської Аравії після страти в Ер-Ріяді відомого священнослужителя-шиїта.

На держави-члени Форуму країн-експортерів газу, Росію, Катар, Іран, Лівію, Алжир та Нігерію, разом узяті припадає понад 70 відсотків розвіданих запасів газу. Іншими членами є Болівія, Єгипет, Екваторіальна Гвінея, Трінідад та Тобаго і Венесуела. ОАЕ, Перу, Норвегія, Малайзія, Ірак, Ангола та Азербайджан є країнами-спостерігачами.

Оскільки в Європі зростають побоювання, що Росія вторгнеться в Україну, ціни на природний газ майже вдвічі перевищують рівень кінця 2020 року.

XS
SM
MD
LG