Доступність посилання

ТОП новини

Колишній інформатор ФБР Смирнов визнав неправдиві свідчення щодо Джо та Хантера Байденів


Звинувачення та захист домовилися рекомендувати Смирнову покарання від чотирьох до шести років позбавлення волі
Звинувачення та захист домовилися рекомендувати Смирнову покарання від чотирьох до шести років позбавлення волі

Колишній інформатор Федерального бюро розслідувань Олександр Смирнов, який був одним із ключових свідків у розслідуванні Конгресу щодо ймовірної корупційної схеми, пов’язаної з президентом США Джо Байденом та його сином Гантером, 16 грудня визнав себе винним у наданні хибних свідчень. Про це повдіомляють міжнародні медіа.

Смирнов визнав свою провину за звинуваченням у тяжкому злочині, пов’язаному з наданням неправдивих свідчень, а також за окремими звинуваченнями про ухилення від сплати податків.

Адвокат Смирнова відмовився від коментарів після слухання, яке відбулося сьогодні у федеральному суді Лос-Анджелеса.

Звинувачення та захист домовилися рекомендувати Смирнову покарання від чотирьох до шести років позбавлення волі. Суд винесе вирок наступного місяця.

Читайте також: CNN: США планують передати Україні тисячі ракет і сотні тисяч снарядів до кінця каденції Байдена

Як пише AP, Смирнову зарахують час, який він провів під вартою з моменту його арешту в лютому за звинуваченням у тому, що він повідомив свого куратора з ФБР про те, що керівники української енергетичної компанії Burisma нібито виплатили по 5 мільйонів доларів Джо Байдену та Гантеру Байдену у 2015 році.

Смирнов співпрацював із ФБР понад 10 років, коли у червні 2020 року зробив сенсаційні заяви про сім’ю Байденів. Це сталося після того, як, за версією звинувачення, він висловив упереджене ставлення до Джо Байдена як кандидата в президенти.

Проте, згідно із судовими документами, Смирнов мав лише рутинні ділові відносини з українською компанією Burisma, які почалися в 2017 році. Польова служба ФБР розслідувала ці звинувачення та рекомендувала закрити справу у серпні 2020 року, згідно з обвинувальними документами.

Республіканці не знайшли жодних доказів того, що Джо Байден діяв з корисливою метою чи брав хабарі, будучи віцепрезидентом в адміністрації Барака Обами.

Читайте також: Суд у США відмовився заморозити закон про заборону соцмережі TikTok

Свідчення Смирнова відіграли значну роль у зусиллях республіканців у Конгресі з розслідування дій президента та його сім’ї, а також призвели до початку розслідування з метою оголошення імпічменту Джо Байдену. До його арешту республіканці вимагали, щоб ФБР опублікувало невідредагований документ, який фіксує неперевірені звинувачення, хоч і визнавали, що не можуть підтвердити їх правдивість.

Під час розмови зі слідчими у вересні 2023 року Смирнов також заявив, що росіяни, ймовірно, мають записи розмов Гантера Байдена, оскільки готель у Києві, де він нібито зупинявся, «прослуховувався» і перебував під контролем спецслужб РФ — цю інформацію він отримав від чотирьох високопосадовців російських чиновників. Втім, згідно з обвинувальним висновком, Хантер Байден ніколи не відвідував Україну.

Смирнов стверджував, що він контактував з представниками російської розвідки, і повідомив владі після свого арешту цього року, що «чиновники, пов’язані з російською розвідкою, брали участь у поширенні історії» про Байдена-молодшого.

У лютому 2024 року Олександру Смирнову висунули звинувачення у зв’язку з брехнею ФБР і створенням фальшивих записів. Він був заарештований 15 лютого в міжнародному аеропорту в Лас-Вегасі.

Спецпрокурор Девід Вайс, який також розслідував справу сина президента США, звинуватив колишнього інформатора ФБР у фабрикації заяв про те, що президент США Джо Байден і його син Гантер Байден отримали по п’ять мільйонів доларів від української енергетичної компанії Burisma.

Форум

XS
SM
MD
LG