Печерський районний суд обрав запобіжний захід директору інвестиційної компанії Concorde Capital Ігорю Мазепі, повідомила кореспондентка Радіо Свобода 19 січня.
Суд ухвалив взяти підприємця під варту до 27 лютого 2024 року з можливістю виходу під заставу в 349 мільйонів гривень.
Таким чином, суд частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення, яка вимагала визначити для Мазепи заставу в 700 мільйонів гривень.
Раніше суд обрав запобіжні заходи ще двом фігурантам справи. Як повідомила «Економічна правда», обсяги застави теж були менші, ніж просила прокуратура: 20 і 45 мільйонів гривень.
Обрання запобіжного заходу брату директора Concorde Юрію Мазепі триває.
Державне бюро розслідувань заявило про затримання Ігоря Мазепи 18 січня під час спроби виїзду за кордон. У бюро Мазепу назвали організатором оборудки з відчуження земель критичної інфраструктури – Київської ГЕС. Мазепа заперечує свою провину.
У Concorde Capital заявили, що затримання засновника компанії Ігоря Мазепи пов’язане з його «публічною позицією щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу». Також у компанії стверджували, що обшуки проводилися без ухвали суду.
Читайте також:«Повертається практика 2013 року» – бізнес-омбудсмен про обшуки у Concorde Capital
Натомість радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») відреагувала на заяви деяких представників бізнесу та журналістів щодо тиску на підприємців, чим на їхню думку є затримання Мазепи. Так редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко припустив, що «затримали Мазепу через подію 11-річної давнини, що, мовляв, свідчить про переслідування».
Сапьян не змогла деталізувати, про події якої давнини йдеться у підозрах Мазепі та іншим фігурантам, але сказала, що «ДБР виступає за змагальність у судовому процесі і саме суд буде визначати винуватість чи невинуватість у злочинах».
Форум