Доступність посилання

ТОП новини

15 тисяч європейців загинули через спеку в 2022-му – ВООЗ


Люди намагаються охолодитися біля фонтану на Трафальгарській площі, Лондон, під час чергової теплової хвилі, липень 2022 року
Люди намагаються охолодитися біля фонтану на Трафальгарській площі, Лондон, під час чергової теплової хвилі, липень 2022 року

Від початку 2022 року 15 тисяч людей у Європі загинули через надмірну спеку, заявив регіональний офіс Всесвітньої організації охорони здоров’я 7 листопада.

Дані ВООЗ ґрунтуються на даних країн, доступних станом на цей момент.

«За оцінками, щонайменше 15 тисяч людей померли саме через спеку в 2022 році. В тому числі – приблизно 4 тисячі смертей у Іспанії, понад тисячу в Португалії, більше ніж 3 200 у Великій Британії, а також близько 4 500 смертей у Німеччині, про які органи з охорони здоров’я повідомляли протягом трьох місяців літа», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Людство має вибір: співпрацювати або загинути» – очільник ООН про кліматичну кризу

За даними ВООЗ, смерть спричиняє «тепловий стрес, коли людське тіло не може охолодитися». Також екстремальне підвищення температури може загострити хронічні захворювання, в тому числі серцево-судинні, респіраторні та цереброваскулярні хвороби, а також захворювання, пов’язані з діабетом.

При цьому дослідники припускають, що цифра може зрости. Наприклад, Національний інститут статистики та економічних досліджень Франції помітив, що з 1 червня по 22 серпня в країні померли на 11 тисяч людей більше, ніж у 2019-му – в останній рік до пандемії COVID-19. Інститут припустив, що збільшення показника може бути пов’язане зі спекою.

ВООЗ назвала Європу регіоном, який найшвидше нагрівається – з 1961 по 2021 рік середня температура тут зростала із середньою швидкістю в близько 0,5 градуса на десятиріччя. Загалом кількість пов’язаних із потеплінням смертей у регіоні оцінюють у понад 148 тисяч людей за останні 50 років.

Читайте також: Метеорологи назвали період 2015–2022 років найтеплішим за весь час спостережень

«Ці наслідки для здоров’я людей в нашому регіоні зараз, із підвищенням глобальної середньої температури на 1,1 градуса за Цельсієм, дають лише уявлення про те, чого ми можемо очікувати, якщо температура підвищиться на 2 градуси і вище порівняно з доіндустріальним рівнем. Це має звучати як сигнали тривоги за наше майбутнє в умовах кліматичних змін», – заявляють у ВООЗ.

Напередодні на Кліматичному саміті COP27 генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш закликав світ об’єднатися для протидії кліматичній кризі, підписавши Колективний пакт солідарності.

Країни Європи зіткнулися з тепловою хвилею і масштабними лісовими пожежами влітку 2022 року.

XS
SM
MD
LG