Доступність посилання

ТОП новини

Європейський інвестбанк має подвоїти зусилля у фінансуванні проєктів в Україні – віцепрезидентка ЄІБ


Коментуючи можливість залучення приватного капіталу до фінансування України, віцепрезидентка ЄІБ наголосила на реформах, які має реалізувати Україна
Коментуючи можливість залучення приватного капіталу до фінансування України, віцепрезидентка ЄІБ наголосила на реформах, які має реалізувати Україна

Для Європейського інвестиційного банку, що близько 15-ти років співпрацює з Україною, напрочуд цінне отримання нею статусу кандидата у країни-члени ЄС. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода в Брюсселі заявила віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за фінансові операції з Україною.

«Для Європейського інвестиційного банку це означає, що в майбутньому, і я сподіваюся, що це буде недалеко від 2022 року, Україна стане членом ЄС. А отже, нам потрібно подвоїти зусилля у фінансуванні проектів в Україні», – сказала Червінська.

Віцепрезидентка установи уточнила, що статус кандидата є дуже важливим принаймні у двох галузях:

«Ми можемо подумати про деякі спецпакети. І друга частина – це технічна допомога, тому що ми говоримо про фінансування інвестиційних проектів… Тож вважаю, що додаткове кредитування, додаткові фінансові зусилля й технічна допомога, яка зазвичай надається країнам зі статусом кандидатів – це те, що може бути реалізованим на додачу до того, що Україна мала раніше».

На прохання Радіо Свобода обчислити в мільйонах чи мільярдах спецпакети, що стають доступними для України як кандидата у члени ЄС, віцепрезидентка Європейського інвестиційного банку пояснила, як міняються з набуттям цього статусу масштаби залучення інвестицій.

«Як приклад наведу інвестування одного євро в Євросоюзі. ЄІБ мобілізує 5 євро з приватних джерел у середньому – 1 до 5. Отже, якщо ми інвестуємо більше в Україну (звичайно, це залежить від типу проектів, галузей тощо), то можемо мобілізувати уп’ятеро більше з приватних джерел. Тож я вважаю, це дуже ефективний спосіб підтримати економіку. Дуже просто сказати про 10 мільярдів, 50 мільярдів тощо. Я розумію – це важливо для українців. Але, я вважаю, найголовніше те, що ми — дуже надійний партнер», — підсумувала вона.

Водночас, коментуючи можливість залучення приватного капіталу до фінансування України, віцепрезидентка ЄІБ наголосила на реформах, які має реалізувати Україна, аби продемонструвати, що вона «також є надійним партнером».

Читайте також: Вступ України до ЄС займе «більше ніж рік або два» – угорський єврокомісар

«Звичайно, боротьба з корупцією, створення прозорості в державних закупівлях, судовій системі. Думаю, це також те, чого дуже чекають у Європейському інвестиційного банку… Забезпечення цих реформ, зменшення ризиків в інвестиційному середовищі – це те, на що дуже очікує також приватний сектор. Тож, вважаю, це безпрограшна історія як для України, так і для ЄІБ, якщо реформи будуть реалізовані», – зауважила Червінська.

23 червня країни Євросоюзу надали Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Раніше в українському уряді казали, що безпосередні переговори про членство України в ЄС можуть розпочатися у 2023 році.

26 жовтня Директор служби інструментів зовнішньої політики ЄС Петер Вагнер розповів, що у Євросоюзі не ставляться скептично до перспективи членства України в ЄС.

XS
SM
MD
LG