Міністр оборони США Піт Геґсет відреагував на опубліковані The Atlantic скриншоти із чату в Signal.
За його словами, The Atlantic опублікував так звані «військові плани» з чату, але вони не містять імен, цілей, маршрутів, джерел і жодної секретної інформації.
«Це доводить лише одне: Джефф Голдберг ніколи не бачив плану війни або «плану нападу» (як він тепер його називає). Навіть близько. Ми продовжуватимемо робити свою роботу, а ЗМІ робитимуть те, що вміють найкраще: розповсюджувати містифікації», – написав він у соцмережі Х.
Журнал The Atlantic у середу опублікував, як стверджується, повний текст листування високопоставлених американських чиновників, включаючи главу Пентагону та віцепрезидента США, у чаті месенджера Signal, до якого помилково включили головного редактора видання Джеффрі Голдберг.
У листуванні, зокрема, містяться такі дані, як час американських ударів по єменських хуситах та типи використаних для цих ударів літаків, а також попередня інформація про результати ударів.
У публікації The Atlantic зазначається, що видання вирішило оприлюднити листування, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа неодноразово заперечувала наявність у ньому будь-якої секретної інформації.
Раніше Піт Геґсет заявив, що ніхто в адміністрації президента США Дональда Трампа «не надсилав текстові повідомлення про воєнні плани» в месенджері Signal.
Геґсет назвав Ґолдберґа, який розповів про секретний чат у месенджері Signal, «брехливим і вкрай дискредитованим так званим журналістом».
24 березня головний редактор американського журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберґ розповів, як команда президента Дональда Трампа з національної безпеки включила його в секретний чат, де обговорювалися удари по єменських хуситах. За його словами, обговорення відбувалося в месенджері Signal, який дозволяє обмінюватися зашифрованими повідомленнями. У чаті брали участь радник Трампа з національної безпеки Майк Волц (саме він надіслав Ґолдберґу запрошення), віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, міністр оборони Піт Геґсет та директорка Національної розвідки Тулсі Габбард.
Чат називався Houthi PC small group («Невелика група щодо хуті»). У ньому, як пише Ґолдберґ, користувач на ім’я Піт Геґсет опублікував дані «про майбутні удари по Ємену, включно з інформацією про цілі, зброю, яку США розгортатимуть, і послідовність атак».
У чаті журналіст з’явився під ініціалами JG. Він припускає, що його додали помилково замість якогось іншого високопосадовця Білого дому з такими ж ініціалами.
Спочатку Джеффрі Ґолдберґ не сприймав листування всерйоз, проте, коли в чат почали надходити повідомлення, Ґолдберґ зрозумів, що «розмова має високий рівень правдоподібності».
Форум