Федеральне бюро розслідувань США повідомило приблизно 150 людей, включно з політиками найвищого рівня, що вони могли стати жертвами зламів з боку китайських хакерів. Про це повідомляє CNN у зв’язку з зустріччю в Білому домі керівників провідних американських телекомунікаційних компаній із представниками органів національної безпеки країни.
Причиною зустрічі названа стурбованість через тривалу китайську кампанію кібершпигунства. Деякі подробиці телеканалу повідомив сенатор-демократ Марк Ворнер. З його слів випливає, що дії пов’язаних із КНР хакерів розглядаються як найнебезпечніші у сфері телекомунікацій у США.
Хакери проникли досить глибоко в системи найбільших операторів зв'язку США, щоб стежити за телефонними дзвінками та текстовими повідомленнями, і розв'язати проблему було непросто, йдеться у матеріалі. Як зазначив сенатор Ворнер, ті десятки людей, попередження яким надіслали спецслужби, швидше за все, зв’язувалися через свої пристрої з численними абонентами. Це означає, що хакери могли отримати доступ до значно більшого обсягу конфіденційних даних.
Раніше телеканал CNN зазначав, що хакери намагалися атакувати засоби зв’язку високопосадовців обох провідних політичних партій США, включно з обраним президентом Дональдом Трампом, обраним віцепрезидентом Джей Ді Венсом, а також зятем Трампа Джаредом Кушнером і сином Трампа Еріком.
Китай усі звинувачення у кібератаках та шпигунстві відкидає.
Форум