Доступність посилання

ТОП новини

ЄС не буде спільно закуповувати російський газ – єврокомісарка з енергетики


Енергетичні санкції Євросоюзу мають шкодити російській економіці сильніше, аніж нашій», зазначила Кадрі Сімсон
Енергетичні санкції Євросоюзу мають шкодити російській економіці сильніше, аніж нашій», зазначила Кадрі Сімсон

Всі втрачені обсяги російського газу замінені завдяки альтернативним постачанням. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода в Брюсселі розповіла єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон.

«Наші надійні партнери значно збільшили свої пропозиції. Крім того, наступного року ми запустимо спільну платформу закупівлі газу і будемо купувати газ у всіх надійних партнерів. І це чіткий принцип, що спільно закуповувати російський газ ми не будемо», — наголосила Сімсон.

Читайте також: Україна розпочала сезон відбору газу з підземних сховищ

На уточнювальне запитання Радіо Свобода, коли чекати на остаточне припинення споживання Євросоюзом російського газу (нині його частка в загальному обсязі споживань у ЄС складає 9 відсотків – ред.), єврокомісарка з питань енергетики зауважила, що потрібна одностайність між країнами-членами, щоб домовитися про санкції. Також зазначила, що вони «мають шкодити російській економіці сильніше, аніж нашій».

Водночас Сімсон нагадала про європейські компанії, які припинили купувати російську нафту й газ через репутаційні ризики.

«Вони не хочуть направляти свої фінанси в Росію. І крок за кроком, таким чином ми позбудемося цієї небезпечної залежності від російського викопного палива», – підсумувала єврокомісарка, утримавшись від прогнозів, коли це трапиться.

Читайте також: Постачання російської нафти досягло максимуму за місяць до запровадження санкцій

У жовтні запрацював газопровід із Греції до Болгарії, який, як сподіваються в Євросоюзі, обмежить можливість Москви тиснути на членів Європейського союзу та інші країни.

Це сталося на тлі того, як у вересні було виявлено чотири витоки російського газу на Nord Stream – два в данській зоні та два у шведській – у двох російських підводних трубопроводах, призначених для транспортування природного газу до Німеччини.

XS
SM
MD
LG