Доступність посилання

ТОП новини

Виправдати агресію проти України та представити Росію як жертву – ISW проаналізував промову Путіна 9 травня


Президент Росії Володимир Путін виступає з промовою під час військового параду в Москві, Росія, 9 травня 2024 року
Президент Росії Володимир Путін виступає з промовою під час військового параду в Москві, Росія, 9 травня 2024 року

Президент Росії Володимир Путін використав свою промову з нагоди Дня перемоги 9 травня, щоб підтвердити своє переконання, що Захід намагається стерти внесок Радянського Союзу в перемогу над нацистською Німеччиною під час Другої світової війни, що лежить в основі ворожого сприйняття Заходу в Росії. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Путін заявив, що спроби Заходу переписати історію Другої світової війни та нібито підтримка Заходом «нацизму» в Україні, ще одного давнього наративу Кремля, є частиною ширших зусиль Заходу з розпалювання міжетнічних і міжрелігійних конфліктів у всьому світі», – йдеться у звіті.

Аналітики вважають, що наголошення на цьому свідчить про те, що Путін щиро вірить, що це справжня загроза спадщині Радянського Союзу і, як наслідок, сучасній російській державі.

«Це переконання узгоджується з неодноразовими спробами Путіна переписати та реабілітувати агресію Радянського Союзу проти Польщі, його короткий союз із нацистською Німеччиною та злочини, скоєні проти власного народу до, під час і після Другої світової війни», – наголошує ISW.

Водночас Путін використав свою промову на День Перемоги, щоб представити Росію як бастіон у боротьбі з нацизмом. А вторгнення Росії в Україну назвав «важким перехідним періодом», який Росія має пройти, і частиною великої історичної «боротьби Росії проти нацизму».

Кремль регулярно посилається на міфи про Другу світову війну, щоб створити внутрішню підтримку для свого вторгнення в Україну та представити своє завоювання України як частину ширшого екзистенційного конфлікту із Заходом, вважають аналітики.

«Риторичні спроби Путіна представити Росію як жертву нацистської агресії та лідера її уявної антинацистської коаліції проходять тонку межу, яка, ймовірно, сподівається Путін, сподобається як його ультранаціоналістичному колу, так і ширшому російському населенню», – підсумували в американському Інституті вивчення війни.

Раніше президент України Володимир Зеленський у зверненні до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні заявив, що світ проспав відродження нацизму – о 5-й ранку 24 лютого 2022 року.

12 червня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Раніше в Україні 8 травня офіційно відзначали День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Форум

XS
SM
MD
LG