Доступність посилання

ТОП новини

Державне бюро розслідувань почало роботу, директор говорить про перешкоди


ДБР розпочинає роботу 27 листопада
ДБР розпочинає роботу 27 листопада

Сьогодні перший день роботи Державного бюро розслідувань (ДБР), нового правоохоронного органу, який має перебрати слідчі функції в прокуратури. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Як розповів журналістам директор ДБР Роман Труба, до роботи взялися 300 слідчих, загалом у бюро вже працює 500 осіб, однак не всі посади заповнені, немає постійного приміщення, є й інші труднощі.

«Зовнішня конкурсна комісія не надала нам документів і не пояснила, чому знищила результати поліграфу. Тож кандидати звернулися до нас і ми провели повторний поліграф, результати якого врахували у призначенні працівників ДБР», – зазначив Труба.

За словами директора ДБР, повторний поліграф не пройшли четверо з кандидатів. Він також додав, що зовнішня комісія порушує законодавство, відтак запропонував дозволити призначення низки посад внутрішнім комісіям. На уточнююче запитання Радіо Свобода Роман Труба запевнив, що об’єктивність відбору в такому разі не постраждає.

«Працівників усіх органів призначає їхнє керівництво, і лише для ДБР зробили виняток. Ніхто так не зацікавлений у якісній роботі ДБР, як директор його апарат. Я відповідаю за це одноосібно», – підкреслив Труба.

За його словами, через несформовані оперативні та інші підрозділи ДБР залучає підрозділи інших правоохоронних органів, а це недобре, оскільки ці органи теж є у підслідності ДБР.

З іншого боку, Труба і виключив можливість проваджень проти президента України Петра Порошенка.

Частина експертів стверджує, що в неповному штаті та в некоректній роботі ДБР винне зокрема і його керівництво. Так, один з учасників відбору Ради громадського контролю, голова Антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ» Олександр Лємєнов зауважив у соцмережах, що для уникнення таких проблем треба було «брати і працювати, а не торгуватися, як на базарі».

Лємвнов наголошує, що однією з важливих проблем для роботи ДБР є те, що досі не призначили начальника управління, яке розслідує військові злочини. І це в умовах, коли в 10 регіонах України оголосили воєнний стан.

Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган, створений для розслідування злочинів (у тому числі корупційних, не підслідних НАБУ) високопосадовців, суддів, співробітників Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, екс-президентів та членів уряду.

XS
SM
MD
LG