Чоловік ув’язненої в Ірані Назанін Загарі-Реткліфф знову оголосив голодування після того, як суд призначив їй ще один рік тюрми.
Річард Реткліфф почав голодування 24 жовтня біля будівлі міністерства закордонних справ Великої Британії в центрі Лондона.
Він заявив, що планує чергувати біля офісу постійно, ночуючи в наметі біля головного входу. Таким чином Реткліфф сподівається змусити прем’єр-міністра Боріса Джонсона забезпечити звільнення своєї дружини та інших затриманих британських громадян, які також мають іранські паспорти, повідомляє організація Amnesty International.
Загарі-Реткліфф вперше потрапила до в’язниці в Ірані у 2016 році після звинувачення у змові проти влади – звинувачення, які вона, її прихильники та правозахисники заперечують.
Читайте також: Заборона доступу до важливого ядерного об’єкта в Ірані загрожує програмі моніторингу – МАГАТЕ
Останній рік свого початкового ув’язнення вона провела на умовно-достроковому звільненні в будинку своїх батьків у Тегерані в 2020 році, оскільки Іран тимчасово звільнив тисячі в’язнів у відповідь на пандемію коронавірусу.
У квітні, коли термін ув’язнення жінки добігав кінця, її засудили до ще одного року тюрми за звинуваченням у «поширенні пропаганди проти системи» під час участі в акції протесту перед посольством Ірану в Лондоні в 2009 році.
Додатковий рік, доданий до її покарання, означає, що Загарі-Реткліфф не може залишити Іран, щоб приєднатися до свого чоловіка та семирічної дочки в Лондоні, ще протягом майже двох років.
Реткліфф вже оголошував 15-денне голодування два роки тому біля посольства Ірану – цим він пояснює повернення до Великої Британії їхньої дочки Габріелли.
«Зараз ми надаємо уряду Великої Британії таке ж ставлення. По правді кажучи, я ніколи не очікував, що мені доведеться голодувати двічі. Це не нормальна подія», – заявив Реткліфф у своїй петиції.
Читайте також: Ексглаву Центробанку Ірану засудили до 10 років тюремного ув’язнення
Він сказав, що Іран залишається «головним зловмисником» у справі Назанін, але «Велика Британія також нас підводить».
«Стає дедалі більш зрозумілим, що справу Назанін можна було вирішити багато місяців тому, але в іншому дипломатичному порядку денному. Прем’єр-міністр повинен взяти на себе відповідальність за це», – вважає Реткліфф.
Співробітниця Thomson Reuters Foundation, благодійного підрозділу інформаційного агентства Reuters, Загарі-Реткліфф була взята під варту в міжнародному аеропорту Тегерана Імама Хомейні в квітні 2016 року, коли вона намагалася повернутися до Великобританії після відвідування родини в Ірані.
42-річна Загарі-Реткліфф була проєктною менеджеркою фонду Thomson Reuters. Її затримали у 2016 році в аеропорту Тегерана під час візиту до родини. Співробітницю благодійного фонду засудили за нібито змову з метою скинути іранську владу.
Сім’я Загарі-Реткліфф та фонд Thomson Reuters відкидають звинувачення. Правозахисна організація Amnesty International вважає процес над жінкою «глибоко нечесним судом».