Доступність посилання

ТОП новини

Війська РФ наближаються до околиць Часового Яру, але загрози оточення міста у найближчі місяці немає – ISW


Українські військовослужбовці 93-ї бригади ведуть вогонь із самохідної гаубиці «Гвоздика» по російських військах поблизу міста Часів Яр Донецької області, 22 лютого 2024 року
Українські військовослужбовці 93-ї бригади ведуть вогонь із самохідної гаубиці «Гвоздика» по російських військах поблизу міста Часів Яр Донецької області, 22 лютого 2024 року

Російські війська наближаються до околиць Часового Яру Донецької області, але навряд чи загрожують місту оточенням або захопленням найближчими місяцями, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 24 березня.

ISW оцінює, що війська РФ просунулися в межах 1,5 кілометрів від Часового Яру. Міністерство оборони Росії заявило 23 березня, що російські війська захопили Іванівське (на заході від Бахмута та безпосередньо на сході від Часового Яру), хоча ISW не отримало підтвердження захоплення російськими військами Іванівського.

Військові аналітики зазначають, що російські війська в листопаді 2023 року розпочали локалізовану наступальну операцію на Бахмутському напрямку з метою зайняти звільнені Україною території під час контрнаступу влітку 2023 року, проте за останні чотири місяці досягли лише незначних тактичних успіхів на заході від Бахмута.

«Російські тактичні успіхи на сході від Часового Яру не створюють умов для оточення населеного пункту, і російським військам, ймовірно, доведеться досягти значних тактичних успіхів на південний схід і північний захід від Часового Яру, перш ніж розпочати оточення чи захоплення населеного пункту», – вказано у звіті.

Також в ISW вважають, що російські сили отримали б оперативні переваги, якби вони змогли захопити Часів Яр.

«Часів Яр також відкрив би російським військам шляхи просування до Костянтинівки, південного краю великої міської агломерації в Донецькій області, яку Росія довгий час розглядала як головну оперативну ціль в Україні», – наголошують аналітики.

У звіті зазначено, що навесні 2022 року російські війська намагалися створити широкомасштабне оперативне оточення українських сил у Донецькій області з метою захоплення Слов’янська, тому російське командування може повторно спробувати цей маневр у 2025 році або пізніше, а просування на захід від населеного пункту Часів Яр створить додаткові умови для цієї ймовірної наступальної операції.

«Захоплення Часового Яру було б більш значущим з оперативної точки зору, ніж російське захоплення Авдіївки, але ISW не прогнозує, що російські сили швидко візьмуть Часів Яр, якщо вони взагалі зможуть його взяти», – резюмують в Інституті вивчення війни.

Російські війська докладають великих зусиль, аби наблизитися до міста Часів Яр, яке розташоване на захід від Бахмута. Штурмувати намагаються з флангів, тож найзапекліші бої відбуваються у напрямку Богданівки та Іванівського. Саме ж місто атакують авіаційними бомбами та важкою артилерією.

На початку березня британська розвідка повідомляла, що російські війська продовжують атаки з метою розширення контролю навколо міста Бахмут на Донеччині – на цьому напрямку найближчою оперативною метою Росії є захоплення міста Часів Яр.

За даними Генерального штабу ЗСУ, протягом минулої доби на фронті відбулося 60 бойових зіткнень. На Авдіївському напрямку українські захисники відбили 10 російських атак біля Бердичів та Первомайського, на Бахмутському та Лиманському напрямках – по 8 атак біля Богданівки, Кліщіївки, Андріївки та Білогорівки, Ямполівки, Веселого відповідно.

Форум

XS
SM
MD
LG