Українська діаспора в Канаді змінює ставлення до українських реалій, зокрема до того, що частина українців спілкується російською мовою, заявив в ефірі Радіо Свобода посол України в Канаді Андрій Шевченко.
Дипломат вважає, що Революція гідності і російська агресія стерли певну межу між найновішою хвилею українських іммігрантів і попередніми хвилями.
«Ця біда – вона всіх спочатку поставила в одні пікети на підтримку Майдану, а потім – об’єднала в одні спільні пікети на підтримку наших військових. Мені здається, що дуже цікавий процес, який відбувається, це зміна ставлення до російської мови. Це завжди було складною темою. Тут, в Україні, українська мова зараз втратила монополію на патріотизм», – сказав він.
Шевченко пояснив, що в українській громаді в Канаді зараз з’являється розуміння, що можна бути російськомовним кримським татарином і російськомовним патріотом України, що можна бути російськомовним донеччанином або харків’янином і бути патріотом.
«Мені здається, що це матиме дуже хороші, правильні, довгострокові здорові наслідки. Я сподіваюся, що це матиме такий ефект», – заявив він.
Українська діаспора в Канаді нараховує понад 1 мільйон 300 тисяч осіб, її представники також входять до канадського уряду й парламенту. Оттава послідовно підтримує Київ на міжнародній арені і в питаннях спротиву російській агресії.
Читайте також: Звідки в пострадянських країнах взявся «русский язык»? Відповідає молодь
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
В Україні розпочинається десятиліття української мови – указ
В Україні запровадять іспит з української для охочих отримати громадянство – указ
«Українська – це круто»: як українці популяризують свою мову
«Це моя мова»: як російськомовні українці перейшли на українську
«Принципово не спілкуюся російською». Єгор Гуськов про досвід переходу на українську мову