Велика Британія призупинить усі програми допомоги уряду Грузії й обмежить оборонну співпрацю і взаємодію з грузинським урядом, заявив 9 грудня міністр закордонних справ Девіда Леммі.
«Шокуючі сцени насильства щодо протестувальників і журналістів із боку влади Грузії неприйнятні і повинні припинитися. Ці дії паплюжать міжнародний авторитет Грузії і суперечать конституційним зобов’язанням Грузії щодо європейського майбутнього», – заявив він.
За словами Леммі, Британія продовжує підтримувати народ Грузії у його праві обирати майбутнє своєї країни.
Протести у Грузії відбуваються щодня з 28 листопада. Вони почалися після того, як прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. За даними МВС країни, у ході акцій затримали понад 400 осіб: 30 – притягли до кримінальної відповідальності, стосовно 372 громадян відкрили адміністративні справи.
Понад 300 затриманих, за даними Transparency International, зазнавали тортур і нелюдського поводження. 80 протестувальникам після затримання було необхідне стаціонарне лікування.
За придушення протестів санкції проти засновника владної проросійської партії «Грузинська мрія» Бідзіни Іванішвілі й керівництва Міністерства внутрішніх справ запровадили країни Балтії. Україна внесла до списку санкцій Іванішвілі й ще 19 осіб. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати готові запровадити санкції проти Грузії за насильницькі дії проти прихильників євроінтеграції.
Форум