Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро й держсекретар США Ентоні Блінкен 8 січня зустрілися в Парижі, де серед іншого обговорили війну Росії проти України на тлі зміни адміністрації у США. Блінкен на пресконференції за підсумками переговорів заявив, що роль Парижа за цих умов зросте.
«Я думаю, що в найближчі місяці лідерство Франції матиме важливе значення для забезпечення того, щоб Україна мала те, що їй потрібно, у найсильнішій позиції для захисту своєї демократичної незалежності, чи то на полі бою, чи то за столом переговорів», – наголосив очільник американської дипломатії.
Блінкен нагадав, що за майже три роки від початку повномасштабного російського вторгнення Франція підготувала понад 15 тисяч українських солдатів, а французькі компанії наростили виробництво «для зміцнення нашої трансатлантичної оборонно-промислової бази».
«Україна є, можливо, найкращим прикладом того, що безпека в Європі переплетена з безпекою в усьому світі. Якщо подивитися на те, що зараз відбувається в Україні, що дозволяє продовжувати російську агресію? Підтримка з боку Північної Кореї артилерією, боєприпасами та військами; і все, що Китай робить для підтримки оборонно-промислової бази Росії – верстати, мікроелектроніка, усе надходить до Росії з Китаю, з Гонконгу, що дозволяє Росії продовжувати виробництво зброї, боєприпасів та інших речей, необхідних для продовження її агресії», – наголосив Блінкен.
За словами міністра закордонних справ Франції Жана-Ноеля Барро, підтримка України продиктована тим, що це є «питанням майбутнього міжнародного права». «Якби ми дозволили капітуляцію України, ми б дозволили силі взяти верх. І це питання безпеки як для французів, так і для європейців», – наголосив Барро.
Держсекретар США Ентоні Блінкен, який менш як за два тижні складе свої повноваження, вже не вперше цього тижня порушує тему України. 6 січня в столиці Південної Кореї Сеулі він заявив, що позиція України в Курській області Росії є важливою для будь-яких майбутніх переговорів. Блінкен нагадав, що адміністрація президента Джо Байдена прагне забезпечити, щоб «Україна мала якомога сильнішу руку для гри».
Форум