Журналістів білоруської служби Радіо Свобода Інну Студзинську й Олега Груздзиловича звільнили з СІЗО після 10 днів перебування у в’язниці на Окрестіна. Студзинська голодувала на знак протесту дев’ять днів, Груздзилович – три дні.
Також звільнили журналіста «Белсату» Ігоря Ілляша.
Як повідомляє білоруська служба Радіо Свобода, нікому із затриманих звинувачень не висунули, вони залишаються підозрюваними. Правозахисники визнали їх політичними в’язнями.
23 липня з ізолятора на Окрестіна вийшли журналіст білоруської служби Радіо Свобода Олесь Дащинський і кореспондентка телеканалу «Белсат» Анна Голета.
16 липня в мінський офіс білоруської служби Радіо Свобода прийшли з обшуками. Силовики виламали двері, після вилучили техніку і затримали журналіста білоруської служби Радіо Свобода Олега Груздиловича. Також провели обшук і затримали журналістів Інну Студзинську і Олеся Дащинського.
Того ж дня масові обшуки пройшли в інших представників медіа, а також правозахисників. До цього 14 липня силовики затримали півтора десятка людей, у тому числі керівників правозахисного центру «Вясна» Олеся Беляцького і Валентина Стефановича. Напередодні силовики навідалися в офіси громадських організацій «Говори правду», «Товариство білоруської мови» і «Громадянський форум».
На те, що відбувається в Білорусі відреагували ЄС і США. Там закликали офіційний Мінськ дотримуватися міжнародних зобов’язань, поважати права людини і фундаментальні свободи і зажадали негайного звільнення всіх затриманих.
В ЄС заявили, що готові розглянути подальші обмежувальні заходи проти Мінська.
Ніяких офіційних коментарів від білоруських силових відомств з приводу того, що відбувається поки що не надходило.
Торік МЗС Білорусі скасувало акредитацію журналістів Радіо Свобода, а також десятків інших представників іноземних ЗМІ.